درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
مصطفی شیشه بر
امتیاز: 108
رتبه:1169
0
2
0
6

استاندارد جدید اترنت با سرعت 400 گیگابایت و 1 ترا بایت در ثانیه

تاریخ 77 ماه قبل
نظرات 5
بازدیدها 272
پهنای باند در شبکه

کارت های شبکه اترنت تا چند سال پیش سرعت انتقال اطلاعات ۱۰۰ مگابیتی داشتند ( عجب) ! ولی این روزها اکثر کاربران از کارت شبکه های ۱ گیگابیتی استفاده می کنند. اما نتایج یک تحقیق نشان می دهد که میزان مصرف شبکه به طور متوسط هر ۱۸ ماه یک بار دو برابر می شود. !! بنابراین مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک ( IEEE) پیش بینی کرده میزان پهنای باند مورد نیاز هر ۱۰ سال حدود ۱۰۰ برابر افزایش پیدا می کند. به همین خاطر گروه مسوول استاندارد اترنت تصمیم گرفته یک استاندارد جدید برای اترنت تعریف کند. پس نتیجه میگیریم که نسل بعدی شبکه اترنت دارای سرعت ۴۰۰ گیگابیتی خواهد بود و نسل بعد از آن هم سرعت ۱ترابیتی خواهد داشت. این ظرفیت اجازه می دهد که سرعت شبکه های انتقال اطلاعات تا ۲۰ سال آینده بدون مشکل به رشد خود ادامه دهد. !
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • این حرف از نظر تئوری کاملا درست هست ، اما از نظر عملی خیر ، همیشه سرعت اسمی و سرعت واقعی دو چیز بسیار متفاوت بودند در شبکه ها ، قطعا به عنوان یک مدیر شبکه مشاهده کردید که ماکزیمم سرعتی که یک کابل اترنت که به گفته خودش 100 مگابیت در ثانیه میتونه انتقال اطلاعات داشته باشه به 20 هم نمیرسه !!!! این به این علت هست که ملاک این سرعت ها آزمایشگاه IEEE هست نه محیط واقعی ... و نکته دیگر هم این هست که شما هر چقدر از کابل هایی با سرعت بالاتر استفاده کنی در نهایت سرعتت برابر خواهد بود با پایینترین نود شبکه ... یعنی اگر شما یک کابل 100 ترابایت در ثانیه هم داشته باشی اما سرعت اینترنت در کشورت 128 کیلوبایت در ثانیه باشه ... قضاوت بر عهده شماست ... ممنونم از نکته جالبی که ارائه کردین .
  • موافق هستم با نظر شما استاد . اگر در نوشته ها هم دقت کرده باشید من هم از ! آخر جمله ها استفاده کردم .
  • آیا این استاندارد جزء IEEE 802xxx قرار میگیرد یا استانداردی جدید از طرف IEEE برای آن تعریف میشود؟؟
  • به نظر من بالا رفتن سرعت تا این حد خیلی قابل اجرا نیست.محیط انتقال کابلی خیلی بعید است تا این سرعت را بتواند عبور دهد. مگر اینکه انقلابی در کابل های مسی و یا توپولوژی شبکه صورت بگیره.
  • استاد بزرگوار درست میگن...ببینید خیلی از ما فیبر نوری تا در خونه هامون میاد ولی باید تکنولوژ یاستفاده از فیبر باشه اگرنه باید به udpتبدیلش کرد...نیاز به پردازش بالایی هست باید کل سیستم تغییر کنه!

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید