درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   علیرضا
   امتیاز: 62433
   رتبه:13
   0
   568
   27
   407
   کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   پیشرفت ایران در حملات سایبری

   تاریخ 7 ماه قبل
   نظرات 2
   بازدیدها 132

   پیشرفت ایران در حملات سایبری

   در سال 2017، من احساس می‌کردم ایران همه جا حضور دارد

   جمله فوق ، گفته یکی از مدیران ارشد Mandiant‌ در گفتگو با سایت Dark Reading بود که در ادامه اظهاراتش ایران را چین جدید در حوزه سایبر اعلام می کنه./اما باید بپرسیم علت بیان این اظهار نظر چی بوده؟
   با گسترش روز افزون تهدیدات سایبری، حوزه ها و میدان های جنگ هم تعریف متفاوتی پیدا کرده اند. جنگ ها از وضعیت فیزیکی و رو در رو و شناخته شده به حالت سایبری و نا شناس تبدیل شده اند. در حملات سایبری ، حمله کننده ناشناس است و البته مواردی بوده که شرکت های امنیتی با جمع آوری و گردآوری اطلاعات حدس بر مبدا حملات می زنند. ولی بطور قطع نمی توانند منشاء حمله را مشخص و یا افرادی رو بعنوان مجرم شناسایی کنند.
   شرکت امنیتی FireEye، در آخرین گزارش خود گرداننده سه مورد از چهار حمله سایبری بزرگ سال 2017 میلادی را نفوذگران ایرانی معرفی کرده است. حمله Shamoon در سال 2012 به چندین شرکت در خاورمیانه از جمله شرکت سعودی Aramco منجر به از کار افتادن بسیاری از دستگاه‌های این اهداف شد و بسیاری از رسانه ها مجری این حمله را ایران اعلام کردند. این شرکت امنیتی در گزارش خود اعلام کرده است که توانایی و مهارت نفوذگران ایرانی در حوزه حملات جاسوسی پیشرفته با ماندگاری بسیار بالا تکامل یافته است ، چرا که آنها قادرند اهداف خود را بدون اینکه شناسایی شوند برای مدت طولانی تسخیر کنند. و برای انجام این کار از ابزار بومی خود استفاده می کنند.

   گزینه پسندیدم، اعلام رضایت شما از این مطلب.
   مرجع : شبکه گستر
   نویسنده : علیرضا (ARAF)
   منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   • نمی دونم این یه نکته مثبته یا منفی . باید بهش افتخار کرد یا نه ولی به قول یکی بد نامی بهتر از گمنامی هست
   • ایشون لطف دارند ولی به نظرم یه مقدار اغراق فرمودند !! یه مقدار به وضعیت سایبری در حوزه دفاعی کشور نگاه کنیم و فاجعه هایی به نام مرکز ماهر و مراکز آپای کشور که خودشون بعد از دو روز متوجه میشن حمله سایبری به کشور شده فکر می کنم منطقی تر بشه فکر کرد !! در ضمن اینکه چند وب سایت هک بشن و ... خوب نمیشه بگیم عده خاصی نیستند ولی این رو نباید به کل فعالیت سایبری یک کشور ارتباط داد ، استثناء وجود داره.

   برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید