درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

خداحافظی کسپر از آمریکا

تاریخ 14 ماه قبل
نظرات 1
بازدیدها 145
خداحافظی کسپر از آمریکا


اشتباه بزرگی که از طریق یکی از کارمندان NSA صورت گرفت این بود که تعدادی از فایل های محرمانه را از محیط کاری خود به کامپیوتر شخصی خود در منزل منتقل کرده بود که البته در سیستم مذکور از محصولات امنیتی کسپر استفاده می شد و همین امر فرصت مناسبی برای هکرهای فرصت طلب روسی فراهم کرد تا دست به سرقت این اطلاعات محرمانه بزنند. این اقدام منجر به گرفتاری برای وی، سازمان و شاید کلیه موسسات دولتی آمریکا و یا شاید به گونه ای با فاش شدن این راز، چالشی برای شرکت کسپر شد. دولت آمریکا بعد از این ماجرا از تمام سازمان ها و موسسات دولتی این کشور خواست تا هر چه سریعتر نسبت به حذف محصولات مرتبط با شرکت کسپرسکی روسیه اقدام نمایند. البته از کلیه ارگان های دولتی خواسته است در ظرف مدت سه ماه این کار را انجام دهند.البته چندی قبل هم یکی از نهادهای زیرمجموعه ستاد ارتباطات دولت انگلیس با عنوان UK National Cyber Security Centre در نامه‌ای به وزارتخانه‌های دولتی این کشور در خصوص استفاده از محصولات ضدویروس روسی بر روی سیستم‌های حاوی اطلاعات محرمانه هشدار داده بود.
البته این موضوع از موقعی جدی شد که ممنوعیت استفاده از محصولات شرکت روسی Kaspersky بعنوان بخشی از لایحه اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2018 میلادی به امضای ترامپ رسید.
به هر حال شرکت Kaspersky همواره اتهامات وارد شده را رد کرده است.

مرجع : جاسوسی کسپر از طریق ضد ویروس کسپرسکی
مرجع :شبکه گستر
مرجع : Trump signs into law U.S. government ban on Kaspersky Lab software

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید