درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
فربد رستم صولت
امتیاز: 15385
رتبه:42
17
32
66
759
فربد رستم صولت هستم تازه وارد به دنیای شبکه ، شبکه های مایکروسافتی ، مجازی سازی ، هاستینگ ، ویپ ، میکروتیک ، برنامه نویس زبان G ،برنامه نویس سخت افزار های صنعتی و غیر صنعتی طراح و سازنده و برنامه نویس روبات های صنعتی و غیر صنعتی ، پرنده و زمینی و همچنین علاقمند به ارتباط تمام اشیا به یکدیگر هستم و دارم کارهایی میکنم. بدلیل تازه کار بودن سوابق زیادی ندارم از کلاس چهارم ابتدایی وارد حوضه IT شدم و تا الان این ادامه داشته و خواهد داشت. پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

آموزش تبدیل گفتار فارسی به متن فارسی
آموزش تبدیل گفتار فارسی به متن فارسی
مدرس: wisemadguy
15,000 تومان
به اشتراک گذاری فایل از طریق شبکه بین windows 7 و Ubuntu Desktop
به اشتراک گذاری فایل از طریق شبکه بین windows 7 و Ubuntu Desktop
مدرس: mabedini
6,500 تومان
شناسایی آسیب پذیری ها وب و تنطیمات نادرست در فایل php.ini در وب سرور Apache
شناسایی آسیب پذیری ها وب و تنطیمات نادرست در فایل php.ini در وب سرور Apache
مدرس: Nima karimi
8,000 تومان
نقاط مرگ بیهوشی و فلجی - دفاع شخصی پیشرفته
نقاط مرگ بیهوشی و فلجی - دفاع شخصی پیشرفته
مدرس: hellish_pn
40,000 تومان
آموزش ساخت یک KeyLogger نرم افزاری ساده و قدرتمند
آموزش ساخت یک KeyLogger نرم افزاری ساده و قدرتمند
مدرس: taghandiki
20,900 تومان
Backup & Restore  کانفیگ ها و IOS تجهیزات سیسکو داخل TFTP سرور
Backup & Restore کانفیگ ها و IOS تجهیزات سیسکو داخل TFTP سرور
مدرس: parviz.ahmadi2050
11,000 تومان
دوره آموزشی مقدماتی +Network قسمت نهم : تجهیزات شبکه و مرور مطالب قبلی
دوره آموزشی مقدماتی +Network قسمت نهم : تجهیزات شبکه و مرور مطالب قبلی
مدرس: alireza nazari
6,600 تومان
استخراج کلیه اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری کلاینت های شبکه با نرم افزار EMCO Network Inventory
استخراج کلیه اطلاعات سخت افزاری و نرم افزاری کلاینت های شبکه با نرم افزار EMCO Network Inventory
مدرس: امیرحسین کریم پور
11,000 تومان
گزارش گیری قدرتمند از فایل ها و پوشه های به اشتراک گذاشته شده در شبکه با نرم افزار NTFS Permission Reporter
گزارش گیری قدرتمند از فایل ها و پوشه های به اشتراک گذاشته شده در شبکه با نرم افزار NTFS Permission Reporter
مدرس: امیرحسین کریم پور
8,470 تومان
راه اندازی ارتباط دو دفتر در دو شهر مختلف با یک ایپی استاتیک
راه اندازی ارتباط دو دفتر در دو شهر مختلف با یک ایپی استاتیک
مدرس: محمد جواد صبری
8,667 تومان

بازی‌های ویدیویی خارجی بدون مجوز فیلتر می‌شوند!

تاریخ 14 ماه قبل
نظرات 1
بازدیدها 108
از دیشب یعنی ۱۴ دی ۱۳۹۶ که من میخواستم بازی rainbow رو که هر شب بازی میکردم رو اجرا کنم با مشکل روبرو میشدم فکر میکردم که دارد اپدیت برایش می اید اما اینگونه نبودو امروز هم که تست کردم با همین مشکل رو برو شدم حس کنجکاوی ام گل کرد و به خبر زیر رسیدم پس اگر شما هم با چنین مشکلی در اجرای بازی های انلاین خود روبرو شدید بدونید دلیلش این خبر زیر هست .حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، اعلام کرده که بازی‌های خارجی غیرمجاز به‌زودی در داخل کشور فیلتر خواهند شد.بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همواره تلاش زیادی برای ساماندهی عرضه بازی‌های ویدیویی خارجی در کشور داشته و حال اخیرا حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در مصاحبه‌ای که با ایسنا داشته گفته که این بنیاد قصد دارد تا اقدامات جدیدی را در این زمینه صورت دهد. وی در ابتدا گفت :

بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی که انتهای سال ۱۳۹۴ تصویب شد و همچنین اساسنامه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و ضوابط تولید و توزیع بازی‌های رایانه‌ای که سال ۱۳۹۵ به بنیاد ابلاغ شد، در حوزه سیاست‌گذاری و اعطای مجوزهای مربوط، اتاق فکرهایی تشکیل شد که فضای مجازی در حوزه بازی‌ها را ساماندهی کنیم. همچنین با اطمینان به اینکه مشکلی در تولید داخل وارد نشود و بدون سنگ‌اندازی و ایجاد خلل به کار خود ادامه دهند، تبادل در بازار ایجاد کنیم.قدوسی در ادامه اعلام کرد که پیش از این، زیرساخت‌های اعطای مجوز برای عرضه بازی‌های خارجی و مخصوصا بازی‌های موبایل فراهم نبوده، ولی در این مدت اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است:

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای روی این موضوع کار کرده و در این مدت زیرساخت‌ها فراهم شده و همچنین به راهکار مناسبی رسیدیم. زیرساخت‌ها شامل سامانه‌ای است که می‌تواند اعطای مجوز کند؛ بنابراین سامانه بازی‌های رایانه‌ای فاز نهایی خود را طی کرده و در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.همچنین ضوابط عرضه بازی‌های خارجی و دستورالعمل صدور مجوز عرضه و پروانه عرضه تجاری که مشتمل بر چند ماده است با ادبیاتی قابل فهم روی سایت بنیاد قرار گرفته است. کلیات این ضوابط به این شکل است که عرضه‌کنندگان بازی در فضای مجازی تا اواسط بهمن‌ماه فرصت دارند در سایت پیش ثبت نام کنند تا به آنها مجوز عرضه در فضای مجازی داده شود.اما بخش مهم صحبت‌های مدیرعامل بنیاد، مربوط به فیلتر کردن بازی‌های غیرمجاز و برخورد با فروشندگانی است که اقدام به عرضه چنین بازی‌هایی کنند:

اگر فروشگاه عرضه کننده بازی مجوز مربوط را نداشته باشد، حداقل برخوردی که با آن می‌شود فیلترینگ است؛ بنابراین از ۱۵ بهمن‌ماه هر بازی خارجی و هر سایتی که بخواهد عرضه تجاری در کشور داشته باشد با استناد به ماده ۹ قانون برخورد با تخلفات حوزه فضای مجازی و ماده ۳ مصادیق محتوای مجرمانه باید از بنیاد پروانه بگیرد.روند اعطای مجوز و عرضه از طرف بنیاد بازی‌های رایانه‌ای برای بازی‌های ایرانی نیست و آنها نیز همچنان بر مبنای رده سنی و محتوا مجوز دریافت می‌کنند، اما پارامتر اعطای مجوز به بازی‌های خارجی همان‌هایی است که بازی‌ها بر اساس آن مجوز می‌گرفتند.قدوسی همچنین در مورد ساز و کار عرضه بازی‌ها و لزوم سازماندهی این مساله هم گفت:

پیش از این هم عرضه‌کنندگان و مارکت‌ها بازی‌ها را عرضه می‌کردند، اما اگر به آنها درخصوص محتوا تذکری داده می‌شد اقدام به جمع‌آوری نمی‌کردند. به همین دلیل مقرر شده از این پس بازی‌های خارجی که عرضه تجاری می‌شوند از بنیاد پروانه بگیرند. ما نمی‌خواهیم بازی‌های خارجی را محدود کنیم و تنها قصد داریم آنها را قانونمند کنیم. در هیچ کشوری واردات محصولات خارجی بدون ضابطه نیست و نه‌تنها در ایران بلکه در همه جا برای هرچه که بخواهد وارد کشور شود از آنجایی که مربوط به اقتصاد کشور است ضابطه می‌گذارند.عوارض از بازی‌های خارجی ۱۰ درصد از درآمد حاصل از فروش بازی‌هاست که از عرضه‌کنندگان گرفته می‌شود. این ۱۰ درصد به حساب خزانه وارد شده و از آن برای حمایت از بازی‌های داخلی استفاده می‌شود. از ابتدای سال ۱۳۹۷ هر مارکتی که عرضه تجاری بازی خارجی در کشور داشته باشد، باید این ۱۰ درصد عوارض را پرداخت کند؛ در غیر این صورت با آن بازی توسط کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برخورد می‌شود.
منبع ایسنا
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • ممنون از اطلاع رسانی .
    از یک ظرف خب امید است که این 10 درصد هم "مثل سایر مبالغ" در جهت آبادانی و حمایت از تولید "در داخل" مصرف بشه "دونقطه پی" ... مثل مبلغ یارانه ها که اینهمه اشتغال ایجاد کرد ;)
    از یک طرف بحث خروج ارز از کشور هست که درست نیست ولی دست اندرکاران و مسئولین باید دو نکته رو درنظر بگیرن اولی اینکه باید بیاموزند پاک کردن صورت مساله به معنی رفع مشکل نیست و فیلتر کردن راه چاره نیست و بازیکنان این بازیها این فیلترها را دور می زنند دوم اینکه "جایگزین مناسب" براش تهیه بشه البته طبیعتن منظورم مثل جایگزینی برنامه های به درد نخور و بودجه دور ریختنی تلویزیون برای جایگزینی دیش ماهواره نیست و یه عکس هوایی از منازل تهران میتونه نشون میده تلویزیون چقدر در این زمینه موفق بوده (بازم دو نقطه پی) بلکه منظور تهیه بازیهای مهیج با توجه به نیاز روز و کیفیت لازم هست هرچند فکر می کنم حتی اگر روزی همچین تصمیمی هم گرفته بشه پولش غیب میشه و نتیجه لازم رو نداره ولی امیدوارم "پیاده سازی درستش" به زودی انجام بشه چون خروج این ارزها به ضرر همه هست.

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید