درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   Farshad Sorouriyan
   امتیاز: 3748
   رتبه:405
   0
   12
   0
   27
   به کجای دنیا رسیدی مگه که غرورت داره کورت میکنه اینکه یادت بره کی بودی قدیم . . . ممکنه هرکسی رو پس بزنه ! یه حباب گنده میترسه همش . . . نکنه کسی بهش دست بزنه !! پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   گجت هایتان را از راه دور کنترل کنید!!

   تاریخ 74 ماه قبل
   نظرات 1
   بازدیدها 44
   هنوز زمان زيادي از تحقق رويای فيلم علمی– تخيلی گزارش اقليت و استفاده از انگشتان برای تعامل با گجت ها نگذشته است كه پژوهشگران قدم را فراتر نهاده و وسيله ای برای كنترل از راه دور وسايل برقی ابداع كرده اند. اين وسيله حسگری است كه مانند ساعت روی مچ دست بسته ميشود و به كاربر امكان كنترل گجت ها و تجهيزات الكترونيكی با حركت دست و از راه دور را مي دهد.

   کنترل از راه دور با دست


   اين فناوري Digits نام دارد و از يك دوربين ريز براي پيگيری و ثبت حركات دست كاربر استفاده مي كند. اين دوربين قادر است حركت های مختلف دست را شناسايی كرده و آنها را به يك فرمان تبديل كند. تصور كنيد كه روی مبل نشسته ايد و تلفن همراه شما در فاصله چند متری شروع به زنگ زدن ميكند، شما ميتوانيد با استفاده از اين دستگاه بدون برخاستن از جای خود تلفن را پاسخ دهيد؛ البته به شرطی كه از يك هدست برای برقراری ارتباط كمك بگيريد.

   به دليل اينكه اين دستگاه بر حسگرهای ثابت خارجی مانند كنسولهای بازی تكيه ندارد مي توان از آن در هر محيطی استفاده كرد. اين دستگاه محصول مشترك پژوهشگران دانشگاه نیوکاسل و موسسه ی پزوهشی مایکروسافت در کمبریج است به گفته طراحانش میتواند به انسان در استفاده ی ایمن از دستگاه هاي خودپرداز و داراي تراشه و پين كمك كند. از آنجا كه اين دستگاه ميتواند در تاريكی حركات دست را دنبال كند حتی لازم نيست كاربر برای وارد كردن رمز خود دستانش را از جیبش بیرون آورد. نمونه اوليه دستگاه Digits در نشست بين المللی تعامل انسان و رايانه در ماساچوست ارائه شده است.

   منبع: پایگاه خبری ان بی سی نیوز

   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   • من مشابه این قضیه رو برای تبلت هایی شنیدم که برای معلولین طراحی شدن و می تونن حرکت چشم رو تشخیص بدن و بر اساس اون کارها رو انجام بدن ، اتفاقا خبرش توی سایت خودمون هست .

   برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

   arrow
   دوره های وب سایت توسینسو

   با دوره های وب سایت توسینسو به همراه برترین اساتید ایران دانش خود را به روز کنید و در کنار آموزش آنلاین پشتیبانی اساتید را هم داشته باشید

   شبکه و زیر ساخت، مجازی سازی، امنیت اطلاعات، برنامه نویسی، گرافیک، اینترنت اشیاء، طراحی وب و صدا ها دوره آموزشی دیگر

   تا 150،000 تومان شارژ هدیه

   همین امروز شروع کنید