درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

بی توجهی به امنیت فضای IT حتی در شرکت های بزرگ

تاریخ 20 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 71

هوندا، رنو، نیسان و....


شاید باور اینکه کشورها و شرکت های بزرگ هم به مساله امنیت فناوری اطلاعات تا حدی بی توجه و بی تفاوت هستند کمی مشکل باشه، شاید این تصور که اتفاق برای بقیست و خودشون دچار و گرفتار موارد امنیتی در این حوزه نمیشند باعث شده تا شاهد باشیم که موسسات بزرگ تجاری دنیا هم درگیر بدافزارها و بخصوص باج افزارها هستند و علیرغم تمام اطلاع رسانی ها، ملاحظه می کنیم که برخی از شرکت های بزرگ دنیا با سهل انگاری و کوتاهی نسبت به این مساله، خودشونو گرفتار این بدافزارها می کنند.
شرکت هایی همچون هوندا، رنو و نیسان که علیرغم گذشت مدت زمانی از باج افزار WANNACRYPT هنوز بدون توجه به ملاحظات امنیتی و راهکارهای ارائه شده، با این باج افزار دست به گریبان هستند. باج افزار WANNACRYPT باج افزاری بود که از طریق آسیب پذیری موجود در پروتکل SMB اقدام به نفوذ به سیستم ها و رمزگذاری فایل ها و محتویات حساس آنها می کنند. سرعت توسعه و گسترش این باج افزار تا حدی بود که شبکه اینترنت رو تا حد زیادی تحت تاثیر خودش قرار داد. و بسیاری از سرورها در اقساط نقاط دنیا و از جمله ایران، از این حمله این باج افزار در امان نبودند.
بی توجهی به امنیت فضای IT حتی در شرکت های بزرگ

باز با این حال، با توجه به اینکه مایکروسافت و شرکت های بزرگ آنتی ویروس PACHهایی رو ارائه دادند، هنوز شاهد هستیم که این باج افزار قربانی می گیرد. جدیت این موضوع تا آن حد است که شرکت هوندا بعد از شناسایی WannaCry مجبور شد تا خط تولید خود را در یکی از کارخانجاتش در ژاپن به مدت یک روز متوقف کند. شرکت‌های رنو و نیسان هم از این بلا در امان نبودند و در این هجوم ، مجبور به توقف موقت برخی از خطوط تولید خود در برخی از کشورها شدند.
نتیجه اینکه، بی تفاوتی به مساله امنیت در حوزه فناوری اطلاعات به دلایل مختلفی، حتی در کشورهای پیشرفته و شرکت های صاحب تکنولوژی هم مشاهده میشه. به نظر شمات این دلایل چی می تونه باشه و چرا این بی اهمیتی وجود داره؟

منبع : Honda plant in Japan briefly stops making cars after fresh WannaCrypt outbreak
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع:ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.


برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید