درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
دوره های مرتبط

معرفی شهرهایی که فناوری اطلاعات آنها را به شهرهای هوشمند تبدیل کرده

0 نظرات
10 بازدیدها
Image

شهرهای هوشمند


با توسعه و گسترش روزافزون فناوری اطلاعات در سالها، ماه ها، هفته ها، روزها و بهتر بگم ساعت های اخیر! ، شاهد هستیم که برخی از کشورها و شهرها، بهترین استفاده و بهره برداری رو از این تکنولوژی و ابزار مربوط به اون کردند. البته این نکترو هم نباید فراموش کرد که حرکت به سمت هوشمندی از اونجایی که با اطلاعات شخصی شهروندان هم سر و کار داره ، شاید چالش ها و دغدغه های خودشو داشته باشه که با اعمال و اطلاع رسانی های که دولت ها انجام می دند، تا قدری از نگرانی های اون کاسته میشه.در ادامه به معرفی این شهرها می پردازیم:
رتبه نخست : سنگاپور
هوشمندترین شهر در جهان که توانسته با فعالیت های متکی به فناوری های پیشرفته و اطلاعات خود را به این درجه از هوشمندی برسونند.تمام سطح شهر توسط حسگرهایی نظارت می شوند. این نظارت ها شامل: نظارت بر محل های پارک خودرو، چراغ های راهنمایی کارآمد و سیستم دفع زباله از سوی مسئولان شهری و ... بوده . درمان از راه دور از دیگر فناوری هایی ست که در این شهر به بیماران اجازه می ده تا بدون خروج از خانه، از طریق صفحه های ویدئویی با پزشک خود ارتباط برقرار کنند.
Image

بارسلون در رتبه دوم
در این شهر ، سعی شده با توجه به اینکه میزان دریافتی نور خورشید در اون بالاست، از این نعمت الهی و با استفاده از فناوری های نوین ، بهترین بهره برداری رو داشته باشه که نمونه هایی از اون عبارتست از : تولید آب گرم مورد نیاز در ساختمانهای اکثر این شهر با استفاده از سیستم های خورشیدی شدند. وجود ناوگان اتوبوس های هیبریدی بکار گیری لوله هایی در زیر سطل های زباله برای انتقال آنها به مخازن اصلی، که نیاز به ماشین های حمل زباله را از بین برده است. و موارد مشابه دیگه
Image

اسلو در رتبه سوم
اسلو هم مانند بسیاری از شهرهای منطقه اسکاندیناوی، تلاش کرده تا با استفاده از این فناوری ها هرچه بیشتر در مسیر پیشرفت و سلامت قرار بگیرد. این شهر در حال حاضر از بیش از 65 هزار چراغ LED هوشمند در مناطق و خیابان های مختلف خود استفاده می کند. این چراغ ها میزان نور مورد نیاز در شرایط مختلف از جمله هوای مه آلود را مشخص می کند. استفاده از خودروها تا سال 2019 در تمام مراکز شهری اسلو ممنوع می شود. تولید انرژی از زباله ها بجای دفن آنها از دیگر موارد هوشمندی مسئولین این شهر بوده.
Image

لندن
افزایش صفحات خورشیدی در بالای ساختمان ها و بهره برداری از رودخانه تیمز را به یکی از منابع اصلی انرژی و بکارگیری از دوچرخه های الکترونیکی و بیش از 300 محل پارک هوشمند خودرو تنها نمونه هایی از هوشمند سازی این شهر محسوب می شود.
Image


مرجع : برترین ها
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع:ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow