درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

کره شمالی در سازمان ملل به رد اتهام دخالت در باج افزار WannaCry پرداخت

0 نظرات
8 بازدیدها

Image

کره شمالی و باج افزار wannacry


اخیرا باج افزاری تحت عنوان wannacrypt بصورت گسترده در سطح کشورها نشر پیدا کرده که نمونه های از اون هم در کشور ما هم دیده شده و تعداد زیادی از سرورها که بدون رعایت ملاحظات امنیتی در اینترنت قرار داشته اند، گرفتار این باج افزار شده اند. نامهای مختلفی برای این باج افزار وجود دارد که عبارتند از: Wana، Wana Decrypt0r، WannaCryptor، WCRY . این باج افزارها هم مشابه هم خانواده های های خود بعد از نفوذ به سیستم قربانی، اقدام به encrypte کردن فایلهای مربوطه کرده. نحوه انتشار این باج افزار از طریق باگ موجود در سرویسSMB بوده که در update های مایکروسافت رفع شد، ولی بسیاری از سیستمها بدون اینکه توجه ای به این به روز رسانی داشته باشند گرفتار این باج افزار شدند.در مراحل اولیه بیش از 57000 کامپیوتر در 74 کشور جهان آلوده شدند که در مراحل بعدی این عدد به 240 هزار در 200 کشور رسید.
انگشت اتهام در مراحل اولیه به سمت کره شمالی (گروه های مرتبط با این کشور) نشانه رفت که با اعتراض نماینده این کشور در سازمان ملل مواجه شد و تحقیقات بعدی هم نشان داد که ادعای این کشور درست و به حق می باشد.
در تحقیقات بعمل آمده اطلاعیه باج‌گیری در WannaCry به 28 زبان ارائه می شود که تنها در دو مورد یعنی چینی و انگلیسی ، انسان آن را نوشته و در مابقی موارد که کره شمال هم شامل آن می شود، از یک نرم افزار مبدل برای ترجمه استفاده شده است.

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow