درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

معرفی مردان IT ایران در عرصه های جهانی

3 نظرات
26 بازدیدها
Image

بزرگان IT ایران در جهان


در این مطلب، شما رو با برخی از بزرگان IT جهان که هموطن ما و ایرانی هستند و نشان داده اند که هوش و استعداد ایرانی تعیین کننده شهرت و افزایش درآمد برای شرکت های خود می باشند، آشنا خواهیم کرد.
امید کردستانی
امید کردستانی مدرک لیسانسش را از «دانشگاه سن خوزه» کالیفرنیا و فوق لیسانس ام بی ای را از «دانشگاه استنفورد» گرفت. از سوابق امید می توان به فعالیت در سیلیوکون ، مدیر بازاریابی شرکت «اچ پی» و فعالیت در شرکت هایی مانند «Go»، شرکت بازی سازی «3DOT» و «نت اسکیپ» اشاره کرد. همچنین وی سمت «معاون ارشد فروش جهانی و ارتقای کسب و کار» شرکت «گوگل» به مدت 10 سال را برعهده داشت. مدیریت بخش مالی گوگل و عضویت در هیئت مدیره شرکت «اسپاتیفای» و مدیر غیر اجرایی «وودافون» و همچنین مدیر ارشد کسب و کار و مشاور ارشد دفتر مدیرعامل بنیانگذاران گوگل از دیگر سمت های تاثیر گذار او می باشد.
Image

هادی پرتوی
هادی چهل و پنج ساله ، فرزند دکتر فیروز پرتوی، اولین رییس دانشکده فیزیک دانشگاه شریف است. هادی فارغ التحصیل دوره فوق لیسانس رشته علوم کامپیوتر از «دانشگاه هاروارد»است. که بهمراه برادرش، «علی»، موسس شرکت اشتراک گذاری موسیقی «ILike» و یکی از موسسان شرکت «Tellme» است. .مدیریت 4 ساله تیم برنامه نویسی «اینترنت اکسپلورر» مایکروسافت و سایت «msmcom» از نمونه فعالیت های وی در این شرکت های بزرگ IT می باشد. پست های مشاوره در شرکتهای بزرگ در فیسبوک و دراپ باکس هم در رزومه کاری وی قرار دارد. از بزرگترین کارهای وی تاسیس شرکت «کدارگ» در سال 2012 به همراه برادرش علی در آمریکا بود که این شرکت را به هدف این که همه دانش آموزان امکان برنامه نویسی داشته باشند، تاسیس کرد.
Image

بهداد اسفهبد
«بهداد اسفهبد» 34 ساله، فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف و کارشناس ارشد علوم کامپیوتر از «دانشگاه تورنتو» کاناداست. مدال نقره المپیاد جهانی کامپیوتر در سال 1999 و مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال 200 از جمله شهرت های وی می باشد.بهداد از برنامه نویسان شرکت گوگل است . حضور در پروژه های «فارسی وب» ، پروژه «گون» (gonome) و پروژه «حرف باز» در شرکت «رد هت» از جمله فعالیت های وی در این شرکت های بزرگ IT می باشد . فعالیت در پروژه ابزارهای تولید فونت و تولید قلم های «نوتو» از جمله فعالیت های اخیر وی می باشد.
دارا خسروشاهی
«دارا خسروشاهی»، مدیر ارشد اجرایی شرکت «اکسپدیا» (Expedia) بزرگ ترین شرکت مسافرتی آن لاین جهان است.
Image

آرش فردوسی
«آرش» به همراه «دروهیوستون» بنیانگذار شرکت «دراپ باکس» هستند.
Image

سالار کمانگر
مدیر ارشد اجرایی شرکت یوتیوب و اخیرا یکی از مدیران ارشد اجرایی شرکت گوگل است.
Image

بابک پهلوان
از بنیان گذاران شرکت «Cleversense» و مدیر ارشد مدیریت محصول در این شرکت خریداری شده توسط گوگل است.
لیلی بقایی راد
«لیلی»32 ساله متولد اصفهان ، با مدرک کارشناسی مهندسی الترونیک از «دانشگاه کانتربری» و کارشناسی ارشد مهندسی الکتروینک از «دانشگاه آیداهو» و دکترا از «دانشگاه استنفورد» است . مدیر تولید بخش کروم و مدیر محصول بخش اندروید شرکت مایکروسافت و رهبر بخش مدیریت محصول یاهو و مدیر محصول ارشد در شرکت فیسبوک از سمت های وی می باشد.
پریسا تبریز؛
ملقب به شاهزاده امنیت و فعال در بخش امنیتی شرکت گوگل .
Image

شروین پیشه ور
پی بنیان گذار و مدیر اجرایی شرکت فناوری های «هایپرلوپ» و بنیان گذار و مدیرعامل کمپانی سرمایه گذاری «شرپا» است.
فرهاد محیط
فرهاد متولد سال 1347 در تهران است و مدرک کارشناسی ریاضی اش را از «دانشگاه کالیفرنیا» و کارشناسی ارشد ام بی ای را از «دانشگاه پنسیلوانیا» دریافت کرده است. تا امروز به عنوان بنیان گذار و مدیر شرکت «فیلیپوگرام» فعالیت می کند.
Image

محمدافشار
مدیر و معاون در بخش های مختلف شرکت «اوراکل» است.
ساناز اهری
«ساناز اهری» فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از «دانشگاه ویکتوریا» است و از سال 2004 تا سال 2011 به عنوان مدیر در بخش های مختلف شرکت مایکروسافت حضور داشته است.آخرین پست او در این شرکت مدیر برنامه های اصلی گروه «Bing» بود. او از سال 1390 تا امروز با عنوان مدیر گروه محصول در شرکت گوگل کار می کند .
پدرام کیانی
پدرام، دو سال به عنوان مهندس سخت افزار در شرکت گوگل و هفت سال در سمت مدیر مهندسی شرکت فیسبوک کار کرده است. او از سال 2014 (1393) تا امروز به عنوان مدیر مهندسی شرکت حمل و نقل آن لاین «اوبر» مشغول به کار است و تیم «مهندسی رشد» را در اوبر مدیریت می کند.
امین ذوالفنون
مدیر توسعه شرکت گوگل به مدت 8 سال و از سال 2011 تا امروز به عنوان معاون توسعه شرکت فیسبوک فعالیت می کند.
Image

نیما عسگربیگی
مدیر فناوری گوگل .
پیر امیدیار
بنیان گذار سایت حراجی اینترنتی «ای بی».
Image

رضا بهفروز
مدیر ارشد مهندسی شرکت «گوگل» وی در صفحه شخصی اش نوشته است: «متخصص تکنولوژی ای که قصد دارد دنیا را به جایی کوچک تر تبدیل کند.»
شمیم صمدی
«شمیم صمدی» یکسال بعنوان مدیر محصول شرکت گوگل فعالیت کرد و مدیریت محصولات «دابل کلیک ریچ مدیا»- از شرکت های زیرمجموعه گوگل را برعهده. وی سیستم تبلیغاتی آن لاین گوگل با نام (AdSense) را راه اندازی کرد.
رویا سلیمانی
تا امروز به عنوان مدیر ارتباطات شرکت گوگل فعالیت می کند.
بابک یزدانی
یکی از بنیان گذاران شرکت «Cota Capital» است که از سال 2014 (1393)، در حوزه تکنولوژی سرمایه گذاری می کند.
آیدین قاجار
فارغ التحصیل رشته «کسب و کار و سیستم های اطلاعاتی» از «دانشگاه واشنگتن» و مدیر محصول شرکت فیسبوک است.

منبع : مجله دانستنیها
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow