درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   rasool danesh
   امتیاز: 217173
   رتبه:8
   0
   33
   1362
   13482
   سلام مسئول IT چند تا مجموعه و شرکت هستم از الکترونیک شروع کردم (هنوزم عاشق الکترونیک هستم) و الان توی دنیای IT دارم فعالیت میکنم توی محصولات ماکروسافتی و mikrotik دستی بر آتش دارم .... پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   موج دوم باج افزار جدید کار آمدتر و مخفی تر

   تاریخ 18 ماه قبل
   نظرات 2
   بازدیدها 326
   سلام
   دیشب خبری از نسخه دوم و سوم باج افزار وارنا کری گذاشته بودم که حمله شدیدتر و مخفیانه تر دیگیه به راه افتاده که مقیاسش بزرگتر از وارنا کری است این حمله جدید از همون نقاط ضعفی که بدافزار WannaCry از اون سوءاستفاده می‌کرد را مورد استفاده قرار میده. اما این بار به جای رمز گذاری فایل‌ها از صد هزار کامپیوتری که آلوده شدن برای به دست آوردن پول مجازی استفاده می‌کنه.

   نیکولاس گادیر، از محققان شرکت امنیتی "پروف‌پوینت" گفته: به دنبال شناسایی بدافزار WannaCry محققان این شرکت یک حمله جدید که با حمله مذکور در ارتباطه ، به نام "ادیلکوز" را کشف کردند.

   ایشون اضافه کردند که این حمله سایبری از ابزار هکی که اخیرا از (NSA) آژانس امنیت ملی آمریکا سرقت شده به روش محرمانه‌تر و مخفیانه‌تر و برای هدف دیگه ای استفاده می‌کنه

   "ادیلکوز" به جای اینکه یک کامپیوتر آلوده رو با رمرگذاری از کار بندازه و از کاربر باج گیری کنه از کامپیوترهای آلوده برای کسب پول مجازی، "ارز رمزپایه" که از رمزگذاری برای ایمن کردن تراکنش‌ و کنترل تولید واحد از همون ارز و در نهایت انتقال پول به سازندگان این ویروس استفاده می‌کنه.
   پول‌های مجازی مثل ارز رمزپایه "مونرو" و "بیت‌کوین از کامپیوترها برای ثبت انتقالات مالی استفاده می‌کنن.

   نشانه‌های این حمله شامل اخلال در سیستم عامل ،پائین اومدن سرعت کامپیوتر و سرور است....
   گادیر گفت: از اونجایی که حمله "ادیلکوز" کاملا مخفیانه انجام میشه هیچ مشکلی برای کاربر به وجود نمیاره برای هکرها بسیار مفید و سودمنده این ویروس دستگاههای آلوده را به حامیان مالی بدون اطلاع برای هکرها تبدیل میکنه.

   هر دم ازین باغ بری میرسد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   • این بد افزار جدید با استفاده از آسیب پذیری اقدام به نصب یک نرم افزار Bitcoin Miner روی سیستم قربانی می کند و به شدت CPU و GPU کامپیوتر را جهت تولید "پول مجازی رمز پایه" در گیر می کند.
    جهت پاکسازی سیستم می توانید از نرم افزار MalwareByte استفاده کنید. این بد افزار با ایجاد یک ورودی در System Startup به صورت خودکار بارگذاری می شود که باید با استفاده از Task Manger آنرا غیر فعال نمایید. همچنین این بد افزار اقدام به تغییر آدرس پیش فرض Browser کرده و جهت پاکسازی باید Browser Rest را انجام دهید.

   • سپاس دوست عزیز اما ای کاش به صورت یک خبر یا نکته جدید در سایت مطرح می کرذید...

   برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

   arrow
   دوره های وب سایت توسینسو

   با دوره های وب سایت توسینسو به همراه برترین اساتید ایران دانش خود را به روز کنید و در کنار آموزش آنلاین پشتیبانی اساتید را هم داشته باشید

   شبکه و زیر ساخت، مجازی سازی، امنیت اطلاعات، برنامه نویسی، گرافیک، اینترنت اشیاء، طراحی وب و صدا ها دوره آموزشی دیگر

   تا 150،000 تومان شارژ هدیه

   همین امروز شروع کنید