اخبار :: mp3 هم به پایان عمر خود رسید
درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  تخفیف های وب سایت
  همه تخفیف ها

  عضویت در

  کانال تلگرام

  توسینسو

  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   علیرضا
   امتیاز: 62433
   رتبه:13
   0
   568
   27
   407
   کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

   mp3 هم به پایان عمر خود رسید

   تاریخ 20 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 606

   mp3 هم به پایان عمر خود رسید

   فورمت AAC جایگزین مناسب برای MP3


   mp3 را می توان به جد، بعنوان محبوبترین فورمت های موسیقی نام برد. خالق MP3 یک محقق آلمانی به نام کارلهاینز براندنبرگ است که بعنوان رساله خود راه های ایجاد فایلهای کوچک صوتی را در سال 1988 آغاز کرد. فورمت MP3 در واقع یک سیستم فشرده ساز موسیقی می باشد که بدون صدمه زدن به کیفیت ، از تعداد بایت ها کم و آهنگ را فشرده می کند. برای طراحی الگوریتم های MP3 از خصوصیات گوش انسان الهام گرفته شده است و این خصوصیات عبارتند (ادامه به مقاله: فورمت mp3) در واقع واژه MPEG برای فشرده سازی دیتای تصویر استفاده می شود، اما سیستم فشرده سازی MPEG شامل یک سیستم فشرده سازی صوتی نیز می باشد که به اختصار MP3 می گویند.(MPEG AUDIO LAYER3)
   کمپانی آلمانی Fraunhofer Institute for Integrated Circuits خبر فسق حق امتیاز این فورمت را رسماً اعلام کرد تا راه را برای فورمت‌های جدید مجهز به فناوری‌های encoding نوین باز کند. اوج فورمت mp3 تا حدی بود که تجهیزات mp3 player برای آن طراحی و ساخته شد و تا به الان هم علاقمندان زیادی دارد. اما با توسعه فناوری ها، این فورمت هم باید جای خود را به روش ها و فورمت های بهینه تر بدهد. بطور نمونه فورمت AAC که سرویس موسیقی شرکت اپل هم بر آن اساس بنا شده از نمونه های مناسبیست که می تواند جایگزین با کیفیتی برای فورمت mp3 باشد . به هر حال اونچه که مسلمه کوچ از فورمت mp3 به سمت تکنولوژی های برتر و به همین ترتیب این داستان ادامه دارد. شاید توسعه این فورمت رسما به پایان رسیده ولی تا سال ها شاهد استفاده از این encoding فایل های موسیقی خواهیم بود.

   نویسنده : علیرضا(ARAF)
   منبع: ITPRO
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید