درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

ممنوعیت ورود لپ تاپ و تبلت به آمریکا و انگلیس

تاریخ 23 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 318
ممنوعیت ورود لپ تاپ و تبلت به آمریکا و انگلیس

آمریکا و انگلیس، ورود لپ تاپ و تبلت را از برخی کشورها منع کردند


دولت ترامپ در یکی از آخرین اقدامهای خود، ورود هر گونه لپ‌تاپ و تبلت را که از کشورهای اروپایی به داخل آمریکا صورت می گیرد، منع کرده است. قبل از این، ممنوعیت ورود این تجهیزات از کشورهای آسیایی وضع شده بود و اکنون دولت آمریکا به بهانه حفظ امنیت ایالت های خود، این تصمیم را برای کشورهای اروپایی هم اجرا کرده که با موج وسیعی از مخالفت ها و اعتراض ها از جانب اروپایی ها مواجه شده است، جدیت موضوع تا حدیست که تعدادی از کشورهای درجه اول اروپا، گفتگوهای خود را با دولت آمریکا برای اینکه در این قانون قرار نگیرند، بکار گرفته اند.
انگلیس هم همراه با سیاست های آمریکا، ورود تجهیزات لپ تاپ و تبلت را از کشورهای غرب آسیا به دلایل موارد متعدد امنیتی و بدافزاری که در این کشورها وجود دارد، ممنوع کرده است.
ممنوعیت ورود لپ تاپ و تبلت به آمریکا و انگلیس

این ممنوعیت به دلیل جلوگیری از ورود بمب از طریق این تجهیزات اعلام شده. اما شاید انتشار و توسعه روزافزون انواع و اقسام بدافزارها رو بشه مهمتر از بمب های فیزیکی دانست.شیوع گسترده باج افزارها و در کنار آنها بات نت ها در سطح جهان هر روز بیش از روز قبل در سطح جهان جلوه گری می کنند و باید راهکار اساسی و جهانی برای آنها دیده بشه. باج افزارهایی که به هیچ چیز بجز پول اهمیت نمی دهند بطور نمونه در مورد اخیر (werracrypt ) که بیش از 57000 کامپیوتر را در در 74 کشور جهان آلوده کرد و حتی تعدادی از بیمارستانهای انگلیس نیز به آن آلوده شدند و یا در نمونه stux که در سطح گسترده می توانست منجر به انفجار نیروگاه ها شود. به همین دلیل در حال حاضر آلودگی های فضای سایبر و جنگ نرم به مراتب از جنگ سخت پر آسیب تر و خطرناکتر خواهد بودو شاید مهمترین دلیل این توسعه بدافزاری را بتوان استفاده گسترده از گوشی های هوشمند و اینترنت اشیاء و لحاظ نکردن ملاحظات امنیتی برای آنها باشه که زمینه و بستر مناسبی را همه جوره برای هکرها فراهم کرده تا از این آب گل آلود به میزان بسیار زیادی ماهی بگیرند.

منبع : America 'will ban carry-on laptops on flights from UK, Europe to US'

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید