درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   علیرضا
   امتیاز: 62620
   رتبه:14
   0
   568
   27
   407
   کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   هک مغز از تخیل تا واقعیت

   تاریخ 18 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 204
   هک مغز از تخیل تا واقعیت

   تصویربرداری از مغز و ذهن خوانی


   پیشرفت علم و تکنولوژی همانند یک چاقویه دو لبست که در صورت استفاده مفید از آن، راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات خواهد بود و در صورت سوء استفاده از آن، می تواند چالشزا برای امور روزمره انسان باشد.
   با توسعه روزافزونی که محققین در فناوری های عصبی انجام داده اند، قادر خواهند بود تا از مغز انسان رمزگشایی کرده و تصاویر ذهنی آن را به داده، متن و یا حتی صدا تبدیل کنند. ورود به مغز و رمزگشایی از این حریم خصوصی که به نظر میاد شاید بهترین جایگاه برای مخفی سازی اطلاعات و راز و رمز زندگی یک نفر باشه، در ابتدا تنها یک تخیل و یک ایده محسوب میشد، اما همانطور که گفته شده ، پیشرفت علم و تکنولوژی ظاهرا تخیل های ما رو به واقعیت تبدیل کرده.
   هک مغز از تخیل تا واقعیت

   فناوری های ذهن خوانی فرصتی را برای هکرها فراهم خواهد کرد تا اطلاعات ذهن اشخاص را سرقت و یا ویرایش و حذف کنند و اطلاعات دیگه ای جایگزین آن نمایند! .
   پیشرفت های مهندسی عصبی در حوزه تصویربرداری از مغز علیرغم مزایا، در حال حاضر چالش ورود به این حریم خصوصی و جمع آوری اطلاعات ذهن ما رو ایجاد کرده. شاید در آینده قوانینی وضع خواهد شد که استفاده از این فناوری ها رو منوط به دریافت مجوز از مراجع قانونی کند.
   با خروج این فناوری از حالت آزمایشگاهی به دنیای عمل، فرصت ها و چالش هایی رو در بر خواهد داشت. بطوریکه در حال حاضر استفاده صحبت از تصویربرداری مغز در دادگاه ها بعمل می آد و یا حتی شرکت هایی که علاقه مند هستند از این تکنیک برای پی بردن به رفتار و واکنش مشتریان خود استفاده کنند.
   هک مغز از تخیل تا واقعیت

   ظاهرا خلاصی از دست سارقان و حفاظت صد در صدی از حریم خصوصی وجود نداره و تنها با انجام اقداماتی خاص میشه امکان در معرض خطر بودن و مورد سرقت قرار گرفتن را کم کرد.

   منبع : CARTA - Mind Reading: Human Origins and Theory of Mind

   نویسنده : علیرضا (ARAF)
   منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow