درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

حمله بدافزارها به تجهیزات پزشکی ساخت دو شرکت Philips و Oracle

تاریخ 23 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 62

حمله بدافزارها به تجهیزات پزشکی ساخت دو شرکت   Philips  و Oracle

ابلاغ سیاست گذاری های جدید FDA


در پی شناسایی چند مورد آسیب پذیری سایبری در تجهیزات پزشکی در کشور آمریکا، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در طی اعلام سیاست جدید خود مبنی بر مقاوم سازی تجهیزات پزشکی در برابر حملات سایبری و بدافزاری، این سازندگان را مجاب ساخت تا اصول امنیتی را در تجهیزات ساخت خود رعایت کنند و این تنها شرط عرضه آنها به بازار خواهد بود.
این سیاست به دلیل شناسایی دو مورد آسیب پذیری در تجهیزات ساخت دو شرکت Philips و Oracle اتنفاق افتاد.
دستگاه ساخت شرکت Philips که یک دستگاه مراقبت از جنین است، بر اثر آلوده شده به بدافزار، قادر به محاسبه دقیق در فرایند عملیاتی خود نبود و این دستگاه را دچار مشکل می کرد و در دستگاه ساخت Oracle که یک تجهیز پزشکی جهت کنترل مایعات بدن بود نیز با آلوده شدن به بدافزار قادر به انجام و شناسایی و محاسبه دقیق نبود. البته این دو مورد تنها گوشه ای از آسیب پذیری های امنیتی اعلام شده این تجهیزات و دستگاه های مشابه بود که می توانست مشکلات جدی ای را برای بیماران فراهم کند.
از طرف دیگر اتصال تجهیزات پزشکی به شبکه و اینترنت هم خود بستر مناسبی را برای مجرمان اینترنتی و سایبری فراهم کرده تا با نفوذ به این تجهیزات و آلوده کردن و کدگذاری حتی بانک اطلاعاتی بیماران اقدام به اخاذی و باج گیری کنند.
حمله بدافزارها به تجهیزات پزشکی ساخت دو شرکت   Philips  و Oracle

لذا همه این موارد FDA را بالاخره مجاب داشت تا با سیاست گذاری جدید خود ، سازندگان تجهیزات پزشکی رو متعهد تر از قبل در حوزه امنیت کنه. لذا این شرکت ها باید با این قوانین راهکارهای جدیدی رو برای به روز رسانی نرم افزارهای کاربردی و سیستم های عامل مورد استفاده در تجهیزات خود، فراهم کنند و همچنین باید ابزارها و روش هایی برای واکنش سریع به تهدیدات سایبری علیه تجهیزات خود، در اختیار داشته باشند.

منبع : شرکت شبکه گستر
منبع : FDA
نویسنده : علیرضا (ARAF)
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد


برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید