درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

آسیب پذیری گوشی‌های گالاکسی S8 و S8 Plus

تاریخ 23 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 174
آسیب پذیری گوشی‌های گالاکسی S8 و S8 Plus


آسیب پذیری IRIS در گوشی های هوشمند گالاکسی S8 و S8 Plus


بعد از مدت ها انتظار، سامسونگ گوشی های هوشمند جدید خود را که مدت ها به تبلیغ آن پرداخته بود وارد بازار کرد. ویژگی ها و قابلیت های متعدد و متفاوتی در این گوشی ها نسبت به مدل های رقیب و قبلی خود سامسونگ به چشم می خورد. از جمله این توانایی ها می توان به دو ویژگی IRIS و تشخیص چهره که به عنوان فناوری های بیومتریک در این گوشی ها تعبیه شده اشاره کرد که از آن برای قفل و یا باز نمودن و ورود به حساب کاربری استفاده میشود. به این ترتیب که با استفاده از این قابلیت، کاربر کافیست گوشی را جلوی چشم یا تمامی صورت خود گرفته تا در لحظه ای بعد قفل گوشی باز شود.
فناوری های بیومتریک تکنیک هایی هستند که متخصصین امنیتی با استفاده از آنها تلاش می کنند تا ضریب امنیتی ورود به تجهیزات از قبیل گوشی ها را افزایش دهند، اما آسیب پذیری کشف شده در این نوع گوشی که اخیرا به اثبات رسیده حاکی از آنست که از این فناوری ها به عنوان یک تکنیک مکمل در کنار ورود رمز بصورت تایپی باید استفاده گردد (چند فاکتور).
آسیب پذیری گوشی‌های گالاکسی S8 و S8 Plus

اما آسیب پذیری ای در این نوع گوشی کشف شده که نشان از عدم امنیت این فناوری امنیتی دارد! . داستان از آنجایی شروع می شود که یک کاربر کنجکاو با نگه داشتن تنها یک عکس از صاحب گوشی که آن را از فیس بوک دریافت کرده بود و با قرار دادن آن روبروی این گوشی ، موفق شد این گوشی هوشمند را گول بزند و وارد آن شود البته جزئیات مربوطه که عکس مورد نظر را باید در چه فاصله ای نگه داشت و باید دارای چه کیفیتی باشد کاملا مشخص نیست ولی آنچه که مسلم است وجود آسیب پذیری و عدم اطمینان به این نوع از رمزنگاری هاست و این واقعیت که استفاده از فاکتورهای چندگانه شاید بتواند تا حدی امنیت را برقرار کند.
حال در نظر بگیرید این امکان جهت پرداخت پول از طریق موبایل بعنوان رمز ورود بخواهد استفاده شود.البته سامسونگ عکس العمل خاصی در این ارتباط نشان نداده و شاید در مدل های بعدی و یا نسخه های آتی نرم افزار تشخیص چهره خود این آسیب پذیری را رفع کند.

منبع : Samsung Galaxy S8's Facial Unlocking Feature Can Be Fooled With A Photo
منبع : آپای امیرکبیر
نویسنده : علیرضا (ARAF)
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشدبرچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید