درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

تلویزیون های هوشمند به‌عنوان یک سلاح در حملات سایبری

1 نظرات
9 بازدیدها

Image

آسیب پذیری تلویزیون های هوشمند


با توجه به گسترش روزافزون اینترنت اشیاء از قبیل تلویزیون های هوشمند، یخچال ، مایکرویو و تجهیزات منزل ، دوربین های امنیتی و بسیاری از موارد دیگر، اهمیت برقراری امنیت در این تجهیزات را روزبه روز افزایش می دهد. bot net ها در سال های اخیر نشان داده اند که با هک اینگونه تجهیزات قادر به اجرای حملات ddos در سطح گسترده هستند . نمونه ای از این حملات، حمله ddos ای بود که در اواخر سال گذشته، منطقه وسیعی از آمریکا را با قطعی اینترنت مواجه کرد. این حمله ناشی از هک دوربین ها توسط کلمات عبوری ساده و پیش فرض دوربین های چینی بوده که بعد از هک، هکرها شروع به یک حمله گسترده DDOS به فضای اینترنت و در نتیجه مختل نمودن آن کرده اند.تعداد این دوربین ها به تعداد 500000 دستگاه می رسد.
Image

یک محقق امنیتی به نام Rafael Scheel از شرکت امنیت سایبری Oneconsult نسبت به نوع دیگری از تهدیداتِ مربوط به دستگاه‌های اینترنت اشیا که شامل تلویزیون‌های هوشمند می‌شود، هشدار داده است. محققین این حمله را بصورت زنده در حین یک ارائه در سمینار امنیت سایبری رسانه‌ها که مربوط به اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا بود، نمایش داد.این آسیب پذیری می‌تواند به مهاجمان اجازه دهد تا کنترل کامل طیف گسترده‌ای از تلویزیون‌های هوشمند را بدون دسترسی فیزیکی به آن‌ها در اختیار گیرند. این محقق با استفاده از از یک فرستنده ارزان‌قیمت دستورات مخرب را در امواجِ یک (۲)DVB-T وارد کند.مهاجمان می‌توانند از راه دور و از طریق یک رابطِ بر روی اینترنت به تلویزیون موردنظر متصل شده و کنترل کامل دستگاه را در اختیار می‌گیرند. این حمله به مهاجمان اجازه می‌دهد تا دسترسی در سطح ریشه به تلویزیون‌های هوشمند داشته باشن و در مرحله بعدی از این تلویزیون‌ها جهت پیاده‌سازی حملات DDoS و جاسوسی کاربران استفاده کنند. آلوده شدن تلویزیون به‌گونه‌ای بوده که راه‌اندازی مجدد آن به تنظیمات اولیه کارخانه، کمکی برای رهایی از این حمله نمی کرد.
در حال حاضر اینترنت اشیاء پتانسیل مناسبی برای هکرها بوده تا با وجود آسیب پذیری آنها ، بتوانند حملات وسیعی را به صورت ddos در سطح اینترنت داشته باشند.

منبع : About 90% of Smart TVs Vulnerable to Remote Hacking via Rogue TV Signals
منبع : آپای امیر کبیر

نویسنده : علیرضا (ARAF)
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow