درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

ِDmoz به زودی بسته خواهد شد

تاریخ 20 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 30
Image

سلام به همه ی دوستان itpro امیدوارم حال همگی خوب باشه چند روز پیش خبری به دستم رسید که قرار Dmoz که یک پروژه Open Directory بود و به ویراستارهای اجازه میداد که محتوای سایت های خودشون رو خودشون سازماندهی کنند در شرف بسته شدن هست. شاید بشه گفت بازنشسته شدن این پروژه یک نقطه پایان برای انسان ها در برابر ماشین ها در زمینه سازماندهی وب می باشد. با توجه به اینکه من تا به چشم خودم چیزی رو نبینم باورم نمی شه به سایت Dmoz مراجعه کردم و دیدم بله این سایت دیگه از تاریخ 24 اسفند به بعد دیگه در دسترس نخواهد بود.
Image

شاید بشه گفت Dmoz تنها پروژه ای در طول تاریخ نبوده که بر این موضوع یعنی تاثیر انسان بر سازماندهی محتوای وب فعالیت داشته تنها فرقش اینکه دیگر پروژه هایی که شروع شدن حالا توسط موتورهای جستجو مختلف مثل یاهو، AOL و غیره به سرسختی Dmoz برای باقی موندن در این عرصه نبودن و یکی پس از دیگری بسته می شدن. اما DMOZ که در سال 1998 متولد شد در ابتدا با نام GnuHoo وارد شد بعدها دوباره با نام NewHoo تغییر نام داد.
البته DMOZ در این اواخر دیگه برای جستجوگران و بازاریابان با توجه به پیشرفت روز افزون موتورهای جستجو تقریبا یک منبع فراموش شده بود فراموش نکنیم که قبل از امدن موتورهای جستجو کاربران تنها از طریق Directory ها می تونستند در محیط وب مطلب خودشون رو پیدا کنند.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow