درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

گروه هکری Lazarus

تاریخ 25 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 110
گروه هکری Lazarus

حمله به بانک های لهستان


گروه هکری Lazarus از جمله گروه هایی هستند در طی سالهای اخیر اقدام به هجوم بدافزاری به برخی از سامانه های دولتی و غیر دولتی از جمله نهادهای مالی کشورهای مختلف از قبیل آمریکا، مکزیک، برزیل، شیلی، دانمارک، ونزوئلا، کلمبیا، بریتانیا و اخیرا هم لهستان کرده. ظاهرا میزان حملات در کشور لهستان نسبت به دیگر قربانیان بیشتر بوده.
گروه هکری Lazarus

در طی حمله صورت گرفته در کشور لهستان، وب‌سایت سازمان نظارت مالی لهستان مورد این هجوم قرار گرفته و کارمندان این سازمان بعد از مراجعه به این وب سایت، که توسط این گروه هکری آلوده شده بود و بدون اطلاع از این آلودگی و بطور ناخودآگاه بدافزار موجب آلوده شدن سیستم های آنها شده. به همین ترتیب تعداد زیادی از سیستم های کارمندان این سازمان آلوده و از این رو دامنه رشد و گسترش این بدافزار در این کشور زیاد بوده.
البته دولت لهستان و مدیران مربوطه، آلوده شدن سرور مربوطرو قبول کردند و اظهار داشته اند که تا رفع آلودگی و پاکسازی کامل وب سایت مربوطه در دسترس نخواهد بود. همچنین طبق گزارشات اعلامی، سرقت مالی از بانک های این شرکت صورت نگرفته است.
گروه هکری Lazarus

شرکت symantec از جمله شرکت های امنیتی و فعال در این حوزه بوده که با شناسایی این حملات در کشورهای لهستان، مکزیک و اروگوئه نیز ، هشدارهای لازم و اقدامات مقتضی را جهت ممانعت از خرابکاریهای حیاتی را اعلام و انجام داده است.

منبع : According to security experts from Symantec and BAE Systems, the recently discovered attacks aimed at Poland banks are linked to the Lazarus Group

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید