درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

بالون اینترنت

تاریخ 26 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 91

بالون اینترنت

شرکت آلفا بت و شروع فاز جدید پروژه بالون اینترنت


آسترو تلر مدیر شرکت آلفا بت اعلام داشت پروژه آلفا به مرحله قابل قبول جهت پیاده سازی رسیده . در این پروژه قرار است امواج اینترنت از طریق بالن هایی که جهت انجام این کار طراحی شده است به نقاط معین و حتی در سرتاسر جهان انتقال پیدا کند. این بالن ها طبق اظهارات این شرکت توسط سیستم های کنترلینگ پیشرفته و هوشمند قابل ردیابی و مسیردهی هستند . در اویل مطرح شدن این پروژه، اظهارات مختلفی از قبیل مقرون به صرفه نبودن و هزینه بر بودن این طرح ، بدون اینکه سود و منفعتی برای شرکت و یا حتی فضای فناوری اطلاعات داشته باشد، مطرح بود . به مرور زمان با پیگیری و جدیت متخصصین و حمایتهای صورت گرفته، این طرح به مرحله ای رسیده که قابلیت پیاده سازی عملی و کاربردی جهت اهداف در نظر گرفته شده را دارد.
بالون اینترنت

این بالن ها که تحت عنوان بالن های اینترنتی نام گرفته اند، با قرارگیری در فاصله 20 کیلومتری از سطح زمین، قرار است اینترنت را به نقاط دور و مشکل انتقال دهد. در طرح اولیه حتی قرار بود که این بالن ها وظیفه پوشش قرار دادن کل زمین را جهت بهره برداری از اینترنت در اختیار بگیرند که با توجه به گستردگی طرح ، پروژه با تغییراتی مواجه شد.
حرکت بالن ها توسط دستگاه های هوشمند کنترل شده و از الگوریتم های هوشمند برای نظارت و کنترل بر آنها استفاده می شود. این ابزار هوشمند می تواند کمک بسزایی برای مسیریابی، تغییر جهت و تنظیمات مختلف برای بالن ها را در پی داشته باشد.
بالون اینترنت

لذا دسترسی به اینترنت برای مناطق دورافتاده و برای ساکنین و افرادی که در مکان های صعب العبور و سخت زندگی می کنند، با بکارگیری این طرح فراهم خواهد شد.

منبع : Balloon-powered internet for everyone
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید