درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   علیرضا
   امتیاز: 62620
   رتبه:14
   0
   568
   27
   407
   کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   مقابله گوگل با درخواست های سازمان های امنیتی

   تاریخ 21 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 87

   مقابله گوگل با درخواست های سازمان های امنیتی

   شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات در برابر سازمان های جاسوسی


   درخواست سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی از جمله FBI از شرکت های بزرگ کامپیوتری از قبیل مایکروسافت و گوگل، جهت ارائه اطلاعات مربوط به کاربران به سازمان آنها. این درخواست ها در بسیاری موارد مربوط به داده هایی می شود که در سرورهای گوگل و یا مایکروسافت که در خارج از کشور آمریکا هستند و در واقع در کشور خودشان نگهداری می شود، بوده. این در حالیست که اکثر کشورها، دقیقا به دلایل امنیتی و اینکه اطلاعات مربوط به شهروندان آنها از کشورشان خارج نشود، از شرکت های خدمات دهنده از قبیل گوگل و مایکروسافت درخواست می کنند تا سرورهای مربوطرو در کشور خودشان قرار دهد. ولی ظاهرا توقع سازمانهای جاسوسی، دستیابی به این اطلاعات بوده حتی اگر این اطلاعات در بیرون از کشورشان باشد.
   مقابله گوگل با درخواست های سازمان های امنیتی

   در یک نمونه پرونده که برنده آن مایکروسافت بود، اعلام شد که دولت ایالات‌متحده نمی‌تواند شرکت‌های کامپیوتری را مجبور به تحویل اطلاعات مشتریان غیر آمریکایی خود که در سرورهای موجود در کشورشان ذخیره می شود به سازمان FBI تحویل دهد.ولی همچنان انتظارات و تقاضای سازمانهای جاسوسی آمریکایی ها برای دستیابی به این اطلاعات همچنان ادامه دارد به گونه ای که هراز چندگاه مقامات آمریکایی، از گوگل خواسته اند که ایمیل های کاربران سرورهای خارج از کشور را به داخل انتقال دهند که با مقاومت های گوگل مواجه شده است. البته گوگل به این نکته اشاره داشته که این اطلاعات به گونه ای رمزنگاری و نگهداری می شوند که دسترسی به آنها بدون حضور متخصصین شرکت، امکان پذیر نخواهد بود.بطور نمونه در طی یک درخواست FBI که به صورت یک حکم بود از گوگل خواسته شده بود تا اطلاعاتی را که مربوط به تحقیقات روی مجرمان بود را به آنها تحویل دهد که گوگل تنها اطلاعات موجود در سرورهای داخلی آمریکا را به آنها داده بود ولی با اجبار و تهدید مقامات آمریکایی ، وادار به تحویل مابقی اطلاعات شد.
   اما گوگل اعلام داشته در صورتی که اجازه دسترسی به محتویات پست های الکترونیک از مقامات قضایی صادر شود، این کار راخواهد کرد ولی تا به حال، حکم ها در حد ارائه داده های غیر محتوایی از قبیل شماره‌حساب ، شماره تلفن و آدرس‌های IP بوده.

   نویسنده : علیرضا(ARAF)
   منبع:ITPRO
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow