درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من

آیا روسیه، اسنودن را به آمریکا باز خواهد گرداند

0 نظرات

Image


اسنودن، افشاگر جاسوسی های آمریکا


همه ما کم و بیش با نام اسنودن (Edward Joseph Snowden) آشنا هستیم. اسنودن 37 ساله، افشاگر کنونی و کارمند سابق بوز آلن همیلتون ، آژانس امنیت ملی ، شرکت دل و سازمان سیا. اسنودن افشاگر برنامه های جاسوسی بود که از مکالمات تلفنی مردم عادی و شخصیت ها، ایمیل ها، جستجوگرها و ... صورت می گرفت. این جاسوسی توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا یعنی ان اس ای که با همکاری برخی از دولتهای اروپایی صورت می گرفت، انجام می شد. اسنودن مدارک مربوط به این جاسوسی را در اختیار روزنامه نگاران گلن گرینوالد، لورا پویترس، اون مک اسکیل در روزنامه گاردین و واشینگتن پست و سپس اشپیگل و نیویورک تایمز قرار داد. اسنودن از ۲۳ ژوئن ۲۰۱۳ تا دوم اوت ۲۰۱۳ در فرودگاهی در مسکو به سر می‌بُرد؛ نخست از کشور اکوادور و سپس از روسیه تقاضای پناهندگی کرد. پوتین بشرطی درخواست پناهندگی را قبول کرد که اسنودن فعالیت‌های خود را که به منافع شرکای آمریکایی لطمه می‌زند، متوقف کند.(ویکی)


ترامپ در دوره برگزاری رقابت‌های انتخاباتی، اسنودن را یک خائن که باید اعدام شود اعلام کرده. از این رو برخی از مقامات روسی به دنبال این هستند تا با تحویل اسنودن به آمریکا، روابط خود را با آمریکا و دولت ترامپ بهبود ببخشند.


در حال حاضر، تنها کشورهایی می توانند پذیرای اسنودن باشند که پیمان استرداد مجرمان را امضا نکرده باشند. در صورت بازگشت اسنودن به آمریکا، به حکم وزارت دادگستری ایالات متحده که در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۳ اعلام شد، اسنودن به دو جرم نقض قانون مربوط به جاسوسی en:Espionage Act of 1917 و سرقت اسناد متعلق به دولت آمریکا یا متعلق به یک دولت خارجی متهم و محکوم شده.نویسنده : علیرضا(ARAF)


منبع:ITPRO


هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.


آیا این مطلب را پسندیدید؟
هیچ نظری ارسال نشده است

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow