درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   علیرضا
   امتیاز: 62620
   رتبه:14
   0
   568
   27
   407
   کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   کلاهبرداری های شرکت های امنیتی نوپا

   تاریخ 21 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 237
   کلاهبرداری های شرکت های امنیتی نوپا

   شرکت های امنیتی نوپا و ترفندهای جدید


   ظاهرا با ظهور شرکت های نوپا، ترفندهای جدید جهت کاریابی و کسب درآمد نیز نو و جدید شده است. این شرکتها، با مراجعه و ارزیابی امنیتی شرکتها و بزرگنمایی وضعیت سایبری موجود در جهان و همچنین توانایی های بالای هکرها و نفوذگرها و عواقب ناشی از نفوذ به شبکه های کامپیوتری، سعی بر قانع کردن مدیران شرکتهای مذکور جهت سرمایه گذاری و صرف هزینه در این چارچوب دارند.
   بعبارتی این شرکتهای امنیتی برای فروش محصولات امنیتی خود، از طریق روشهای مهندسی اجتماعی ، سعی می کنند مدیران شرکت ها را مجاب کنند که از ابزار تهیه شده توسط شرکت آنها برای بهبود وضعیت امنیتی سازمان خود اقدام کنند. به این ترتیب سازمانها هم با نمای وحشتناکی که از دنیای سایبر، هکرها و توانائیهای آنها برایشان نمایش داده شده، حاضرند برای پیشگیری و مصونیت از آسیب پذیری ها و نفوذگرها، هر هزینه ای را پرداخت کنند. حال اینجاست که با توجه به میزان درک و دانش مدیران و مسئولان آن شرکت ها، چقدر خود را درگیر ابزار و فعالیت های امنیت سایبری شرکت های نوپای امنیتی کنند. Ilia Kolochenko، مدیر اجرایی شرکت های‌تک بریج در بیاناتی اظهار داشته که امروزه، بسیاری از کسب و کارهای نوپا در زمینه امنیت سایبری تلاش می‌کنند با استفاده از تاکتیک‌های ترس، شک و تردید ، فروش خود را بالا ببرند و نتیجه اینکه موسسات مربوطه که قربانیان این نوع از کلاهبرداری هستند، مجموعه برنامه هایی رو از روی ترس و نگرانی خریداری کرده اند که شاید اصلا کاربرد زیادی هم برای آنها نداشته باشد و یا اصلا ضرورتی به داشتن آن نداشته اند.
   کلاهبرداری های شرکت های امنیتی نوپا

   اخبار و گزارشات زیادی پیرامون این نوع از کلاهبرداری و مبالغه گویی ها بخصوص در آمریکا دیده می شود. یک نمونه از آن مربوط می شود به شرکت امنیتی Office Depot در آمریکا، که متخصصان آن بعد از بررسی و ارزیابی سیستم های شرکتهای مختلفی در اورگان و واشنگتن، وانمود می نمودند که سیستم های آنها دارای مشکلات امنیتی و ویروس و بدافزارهای خطرناکی است و با ترساندن مشتریان خود، آنها را وادار می کردند تا مشکل بیشتری برایشان پیش نیامده و اطلاعاتشان پاک نشده، برنامه های امنیتی این شرکت را خریداری و از نرم افزارهای امنیتی آنها استفاده کنند. شرکت های مربوطه هم با اعتماد به شرکت امنیتی مربوطه و ترس و نگرانی از بابت پاک شدن اطلاعاتشون، به توصیه آنها عمل کرده و برنامه های امنیتی این شرکت را خریداری می کردند.بررسی های بعدی حاکی بر این بود که این یک ترفند کلاهبرداری بوده و سیستم های شرکتهای قربانی آلوده به ویروس های آلوده نیستند و از این ترفند استفاده می کردند که محصول خود را بفروشند و از این همین طریق توانسته بودند شرکتهای زیادی را در اورگان و واشنگتن وادار به خرید محصولات خود بکنند.
   لذا مدیران و شرکت ها باید با بالا بردن درک عمومی خود و بروزرسانی دانش IT خود تا حد زیادی ، خود آسیب پذیری های امنیتی خود را رفع و با آگاهی بیشتر در این حوزه گام بردارند.

   نویسنده : علیرضا(ARAF)
   منبع:ITPRO
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow