درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

باز هم اینترنت اشیاء و دردسرهای تازه

تاریخ 25 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 163

باز هم اینترنت اشیاء و دردسرهای تازه

تلویزیونهای هوشمند، ابزاری برای ردیابی مشتریان

--
ظاهرا باید بیشتر حواسمونو جمع کنیم!!! سازندگان تجهیزات هوشمند با بکارگیری ابزار نرم افزاری و یا سخت افزاری بطور محرمانه در تجهیزات هوشمند ساخت خود، سعی در ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود دارند.اما چگونه ؟ فرض کنید شما تلویزیون هوشمندی خریداری کرده اید و فروشنده بعنوان نماینده برند مربوطه از شما بخواد که این امکانو به سازندگان اون بدید تا با رد گیری زمان روشن کردن تلویزیون توسط شما و یا صفحات اینترنتی که برای مشاهده انتخاب می کنید و یا حتی کانالهای انتخابی، طبق الگوریتم خود، با رصد این موارد، راهنمایی بهتری به شما داشته باشه.آیا قبول می کنید؟ خوب در خیلی موارد مشتریان راضی به انجام این کار نمیشند و تمایلی ندارند حتی برای خدمات بیشتر، کسی یا شرکتی اونها رو رصد کنه. به همین جهت برخی از سازندگان تلویزیون های هوشمند، نظیر ویزیو بدون اجازه کاربران و مشتریان خود، اقدام به رصد و ردگیری مشتریان خود به مدت دو سال کرده به این ترتیب که قابلیت ردگیری مشتریان به محض روشن شدن تلویزیون بطور خودکار فعال می شده، البته در نسخه های جدید بعد از برملا شدن این موضوع، این ردگیری خودکار غیر فعال شده. ولی همین موضوع، بهانه ای بود تا کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این شرکت را به مبلغ 2 میلیون دلار به جرم جاسوسی جریمه کند.
البته به نظر می رسه، این موضوع تنها مربوط به تولیدات ویزیو نبوده و شاید دیگر سازندگان هم ، اقدامات مشابه انجام داده باشند و در حال حاضر اطلاعات از آنها بر ملا نشده. به هرحال با ورود اینترنت به دنیای اشیاء از قبیل تلویزیون، انتظار چنین مواردی وجود دارد و حتی شاید خیلی اتفاقات در شرف انجام باشد که بعدها آشکار می شود.

منبع : Vizio fined $2.2 million by the FTC for secretly collecting and selling owner information
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع:ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید