درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   علیرضا
   امتیاز: 62618
   رتبه:14
   0
   568
   27
   407
   کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   حملات باج گیرها به دوربین های واشنگتن

   تاریخ 21 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 43

   حملات باج گیرها به دوربین های واشنگتن

   حمله هکرها به دوربین های در سطح شهر واشگتن


   باز هم هکرها و حملات باج افزاری به تجهیزات، این بار در یکی دیگر از شهرهای بزرگ آمریکا، یعنی واشنگتن. قابل توجه که شهرهای بزرگ و کشورهای صاحب فناوری با وجود انواع و اقسام کمپانی های امنیتی چه در حوزه سخت افزار و چه در حوزه نرم افزار، از گزند حملات بدافزاری در امان نیستند. چند ماه پیش بود که یکسری حملات DDOS به دوربین های این کشور منجر به قطع اینترنت در بخش وسیعی از این کشور شد و حالا در واشنگتن. هکرها موفق شدند بیش از نیمی از دوربین های سطح شهر رو متوقف کنند و برای راه اندازی مجدد آن طلب باج کنند که البته مورد موافقت قرار نگرفت. قطعی این دوربین ها به مدت 3 روز یعنی از ۱۲ تا ۱۵ ژانویه ادامه داشت و در نهایت اینکه مدیران این شهر، تصمیم گرفتند با RESET دوربین ها، مجددا نرم افزارهای آنها را نصب و آنها را فعال کنند.
   تعداد دوربین های تصویری موجود در شهر که جهت برقراری امنیت تعبیه شده است، در حدود 190 دوربین بوده که تقریبا تعداد 130 مورد آنها توسط هکرها، از کار افتاده بودند و همین امر با توجه به اینکه مصادف با مراسم تحلیف رئیس جمهور این کشور بوده، چالش بزرگی رو برای مسئولین این شهر بهمراه داشته و پذیرش این ریسک که بخواهند در سریعترین فرصت همه دوربین های مورد حمله قرار گرفترو ، خاموش و مجدد راه اندازی کنند و در ان مدت اتفاقی پیش نیاد.
   به هر حال اتفاقات و حملات نفوذگرها و باج افزار نویسان همه و همه ، گواه این هستند که سال پیش رو ، سال پر خطر در حوزه فناوری اطلاعات بوده و طبق آمار با رشد صعودی باج افزارها، باید ملاحظات امنیتی و مهمتر از اون پیشگیرانه از طرف کاربران و شرکت ها، صورت بگیرد. ضمن اینکه این اتفاقات، برای ما روشن می کنه که شهرها و کشورهای توسعه یافته و پیشرفته هم با تمام اقدامات امنیتی ، باز هم در معرض تهدیدات سایبری و حملات باج گیرها قرار دارند.

   منبع : Hackers attacked Washington, D.C. police surveillance cameras
   نویسنده : علیرضا(ARAF)
   منبع: ITPRO
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow
    دوره های وب سایت توسینسو

    با دوره های وب سایت توسینسو به همراه برترین اساتید ایران دانش خود را به روز کنید و در کنار آموزش آنلاین پشتیبانی اساتید را هم داشته باشید

    شبکه و زیر ساخت، مجازی سازی، امنیت اطلاعات، برنامه نویسی، گرافیک، اینترنت اشیاء، طراحی وب و صدا ها دوره آموزشی دیگر

    تا 150،000 تومان شارژ هدیه

    همین امروز شروع کنید