درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

خسارات اطلاعاتی ناشی از حادثه پلاسکو

تاریخ 27 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 330

خسارات اطلاعاتی ناشی از حادثه پلاسکو

حادثه پلاسکو = خسارت روحی + خسارت فیزیکی و مالی+ خسارت اطلاعاتی و اسنادی

حادثه دلخراش پلاسکو، حادثه ای که تا مدتها اذهان عمومی و به خصوص صنف پوشاک رو تحت تاثیر خودش قرار خواهد داد. حادثه ای که منجر به بیکار شدن ۴ هزار کارگر صنعت پوشاک و خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شد که البته تا حدی از اون با مساعدت مردمی و ارگان های مربوطه جبران خواهد شد، اما یکی از مسائل مهمی که در این حادثه بوجود آمد، موضوع مهم اطلاعات و اسناد ذیربط بود که متاسفانه بسیاری از آنها از بین رفته است. اسناد مربوط به حسابداری و کامپیوترها، که حاوی اطلاعات مالی زیادی بوده و دستیابی به آنها دیگر ممکن نیست. البته شاید برخی اطلاعات از بین رفته از طریق دیگر افراد مرتبط، از قبیل مشتریان، افراد ذینفع و طرف حسابها قابل برگشت باشد ولی درکل بطور کامل مفید واقع نخواهد شد.شاید اتفاق ناگوار مربوطه، زنگ خطریست برای فعالان این صنف که همواره پشتیبانی از اسناد حسابداری خود بصورت فیزیکی و در مکان دیگر داشته باشند، تا لااقل در مواقع خرابی و از بین رفتن سیستم کامپیوتری، بتوان دسترسی مجدد به اطلاعات حسابداری که از اهمیت بالایی برای افراد شاغل در این حوزه برخورداره، وجود داشته باشد.
فروشندگان با این اتفاق ناگوار، باید علاوه بر اینکه به فکر امنیت فیزیکی محیط کار خود باشند و آن را بیمه کنند، باید به فکر بیمه اطلاعات مالی خود هم باشند و این امر میسر نیست، مگر با تغییر و انتقال از سیستم سنتی نگهداری اسناد به سیستم کامپیوتری و همچنین تهیه پشتیبان روزانه.در حال حاضر وضعیت فروشندگانی که اسناد مالی خود را به صورت کاغذی و سنتی نگهداری می کرده اند با افرادی که از کامپیوتر بهره می برده اند ولی پشتیبانی نداشته اند، یکسان است. لذا بهره برداری از سیستم کامپیوتری بدون پشتیبان سود و منفعت چندانی نخواهد داشت.
اگه بخواهیم از دید IT به یک نتیجه ای برسیم، اون نتیجه این خواهد بود که بهره برداری از سیستم های کامپیوتری بدون تهیه پشتیبان، یعنی نداشتن بیمه، از نوع دیجیتالی و اطلاعاتی.

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع:ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید