درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

ساعتهای هوشمند ابزاری جهت پیشگویی بیماری

تاریخ 27 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 87

ساعتهای هوشمند ابزاری جهت پیشگویی بیماری

ردیاب سلامتیگوگل کمپین The Magic Minute Project را جهت معرفی ساعت های هوشمند و نمایش توانمندی های آنها به منظور برگرداندن محبوبیت از دست رفته این گجت ها و رونق بازار این ابزار ، راه اندازی کرد.در این کمپین، بدون اینکه اشاره مستقیمی به ساعت های هوشمند شود، به اهمیت، توانائیها و کاربرد این ابزار پرداخته. این پروژه به این ترتیب بوده که تعداد 30 نفر از مردم قرار است، هر کدام یک ویدئو یک دقیقه ای از کاربرد این گجت در زندگی روزمره و در توصیف اهمیت زمان برای انسان ها ایجاد کنند و گوگل در نهایت با استفاده از این ویدئوی 30 دقیقه ای بعنوان یک تبلیغ ویدیویی در آستانه تعطیلات کریسمس، خریداران را به این بخش از بازار ترغیب و تشویق کند.(جزئیات خبر)
ساعتهای هوشمند ابزاری جهت پیشگویی بیماری

اما در ادامه گروهی از محققان دانشگاه استنفورد توانسته اند با استفاده از الگوریتم‌های Basis Peak و Basis B۱ به جمع آوری مجموعه علائم حیاتی که توسط این ابزار تهیه می شود دست پیدا کنند . این اطلاعات گردآوری شده در ارائه اطلاعات سلامت به کاربران خود بکار رود؛ به عنوان مثال این ابزار با استفاده از علائم آماری همچون ضربان قلب و تغییر دمای پوستی و مجموعه عومل دیگر، می توانند قبل از وجود سرماخوردگی به شما اطلاع دهند . لذا این فناوری به شما کمک خواهد کرد تا قبل از بروز بیماری ، از روی اطلاعات گردآوری شده توسط الگوریتم های موجود در ساعت هوشمند، به شما هشدار دهد. از طرفی قادرست میزان اکسیژن، درجه حرارت و... بعنوان یک ردیاب سلامتی، شما رو لحظه به لحظه از وضعیت سلامت بدنتان با خبر کند.
این محققان در تلاشند با بهبود الگوریتم های فوق، به دقت این ابزار در شناسایی هر چه بهتر علائم سلامتی فرد اضافه کنند. اگر چه ایجاد و ارتقاء این الگوریتم ها، کار ساده و آسانی به نظر نمی رسد ولی امید می رود تا در آینده ای نزدیک، شاهد کاربردهای بیشتری از این ابزار باشیم.

منبع : The Basis Peak wants to be the first heart-rate monitoring wristband that isn't a joke
منبع : Intel Recalls Basis Peak Watches Because of All the Burning/
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید