درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

بازی پوکمون‌گو، بازی پر دردسر برای چینی ها

تاریخ 27 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 107
بازی پوکمون‌گو، بازی پر دردسر برای چینی ها

دستور ممنوعیت استفاده از بازی پوکمون‌گو در چین


ظاهرا بازی پر طرفدار بازی پوکمون‌گو برای دولت و مردم چین، دردسر ساز شده، تا حدی که دولت چین استفاده از این بازی رو یعنی پوکمون‌گو را بطور کل ممنوع کرده. بازی های Super Mario Run و Pokemon Go از جمله بازی های پر طرفدار سالهای اخیر محسوب می شود. البته بازی Super Mario Run اخیرا موفق به شکستن رکورد بازی Pokemon Go شده.اما ظاهرا این بازی های پر طرفدار، کم بدون مشکل هم نبوده اند. سوء استفاده هکرها از بازی Super Mario Run در انتشار ویروس یک نمونه از این موارد محسوب شده. بطوریکه شرکت آنتی‌ویروس Trend Micro در توکیو بیش از ۹۰٫۰۰۰ بار برنامه‌های Super Mario مخرب را تشخیص داده است.در خبر "بازی Super Mario Run نسخه اندرویدی حامل بدافزار" بطور کامل این مورد شرح داده شده است.
بازی پوکمون‌گو، بازی پر دردسر برای چینی ها

اما اجرای بازی پوکمون‌گو که ساخت شرکت Niantic Labs می باشد، برای این شرکت سود هر هفته ای ۲۲ میلیون دلار را در برداشته و برای بسیاری از کشورها از قبیل چین دردسرهای زیادی رو ایجاد کرده. این مشکل تا حدی بوده که دولت چین را وادار به ممنوعیت استفاده از این بازی کرده. علت این مساله در نوع و نحوه این بازیه. در حالی که اجرای بسیاری از بازی‌ها از یک مکان مشخص مانند محل زندگی افراد صورت می گیره، اما این بازی با حرکت در سطح شهر و از طریق شکار موجوداتی مجازی به نام پوکمون صورت می گیره و این یعنی شروع دردسر. بطوریکه تعداد زیادی حوادث شامل سقوط یا تصادف افراد در حین اجرای بازی که به دلیل عدم توجه به اطراف خود بوده اتفاق افتاده و گزارش شده است. حتی در مواردی افرادی که تمایل زیای به شکار پوکمون داشته اند بطور غیرارادی و غیر عمد وارد محدوده‌های نظامی و امنیتی شده اند و به همین علت دستگیر شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.
آخرین اخبار حاکی از این مسالست که تعداد کشورهایی که به دلیل مشکلاتی که اشاره شد و کم و بیش هم برای آنها بوجود آمده، دستور لغو استفاده از این بازی رو اعلام کرده اند.

منبع : 'Pokémon Go' banned in China over public safety concerns

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید