درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
دوره های مرتبط

Apple ID گوشی های اپل خود را، خودتان بسازید

0 نظرات
21 بازدیدها

Image

هشدار پلیس فتا در ارتباط با ایجاد Apple ID توسط برخی فروشندگان و ...


طی اطلاع رسانی ای که توسط پلیس فتا انجام گرفته، از دارندگان گوشی های اپل خواسته شده تا دقت بیشتری را نسبت به خرید APPEL ID داشته باشند.
اما علت این هشدار چیست؟
همانطور که کم و بیش اطلاع دارید برای استفاده از نرم‌افزارها و امکانات آی‌پد، آی‌مک، مک‌بوک، آی پاد و آیفون که سیستم عامل IOSدارند نیاز به یک حساب کاربری فعال در اپل دارید و دقیقا مشکل از همین جا شروع میشه که برخی از فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات IOS از عدم آگاهی خریداران سوءاستفاده کرده و برای ساخت یک اپل آی‌دی رایگان رقم‌های گزافی از خریداران دریافت کنند و حتی در مواقعی خریداران با مراجعه به فروشندگان نامعتبر ، خودشونو در معرض تهدیدهای جدی در این حوزه قرار می دهند که نمونه هایی از اون اقدامات خرابکارانه از قبیل جاسوسی یا باج‌خواهی از خریداران است.
Image

لذا باید به این نکته توجه داشته باشید که ساخت apple id مصادف با دسترسی به تمامی اطلاعات IOS از طریق شبکه ابریه. به همین جهت در توصیه پلیس فتا از افراد خواسته شده به هیچ عنوان در خرید IOS اقدام به خرید یا دریافت رایگان اپل آی‌دی از فروشندگان نکنند. و خود افراد به راحتی می‌توانند با استفاده از آموزشهای فراوانی که در اینترنت وجود داره اپل آی‌دی بسازند و در صورتی که امکان ساخت اپل آی‌دی را ندارند از یک فرد د مورد اعتماد کمک بگیرند و بعد از ساخت اپل آی‌دی که با ایمیل صورت می‌گیرد حتما تمامی رمزها و پاسخ سوالات امنیتی را از سازنده گرفته و سریعا اقدام به تغییر رمز (سوالات امنیتی و ایمیل پشتیبان) اپل آی‌دی ساخته شده کنند تا دسترسی سازنده را به اطلاعات شخصی گوشی محدود سازند.

نویسنده : علیرضا (araf)
منبع : انجمن حرفه ای های فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow