درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

بیش از ده ها گاز سمی در باتری های لیتیومی

تاریخ 28 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 116

بیش از ده ها گاز سمی در باتری های لیتیومی

باتری های لیتیومی


طی بررسی های انجام گرفته توسط محققین موسسه NBC Defence و دانشگاه Tsinghua چین ، باتری های لیتیومی که در اکثر تجهیزات الکترونیکی دوروبرما وجود داره از قبیل لپ تاپ، موبایل، تبلت و ... حاویه بیش از ده ها گاز سمی و خطرناک از قبیل مونوکسید کربن هستند. این دستگاه ها توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان در حال استفاده هستند و نشر و پخش آن در محیط می تونه آسیب جدی به محیط زیست ما بزنه. نمونه هایی از این انتشارات گاز سمی رو میشه در انفجار چهار میلیون دستگاه لپ تاپ دل (2006) و میلیون ها دستگاه Samsung Galaxy Note 7 دید .
بیش از ده ها گاز سمی در باتری های لیتیومی

البته تکنولوژی در حال حاضر راهکاری بغیر از استفاده از اونها برای مصرف کنندگان نگذاشته. البته محققان مربوطه در صدد این هستند که با ارائه روشهایی ، نسبت به ایمنی استفاده از این نوع باطری ها اقدام کنند تا استفاده از اونها رو بی خطر تر کنه.از جمله اقداما انجام گرفته طراحی و ساخت باتری های جامد که می تونند بعنوان جایگزینی مناسب برای باتری های لیتیومی مورد استفاده قرار بگیرند.باتری حالت جامد یک تکنولوژی نوظهور و نسل جدیدی از باتری‌هاست که به احتمال زیاد، آینده دنیای لپ تاپ ها، موبایل ها ، تب لت ها و سایر دیوایس‌های قابل حمل را رقم خواهد زد، که از الکترولیت های مختلف می توانند ایجاد می شود که هنوز نوع مناسبی که بتوان از آن برای دستگاه ها استفاده کرد توسط کارشناسان انتخاب نشده.از جمله مزایای اونها میشه به امن‌تر بودن ،مقاوم بودن و دوام بیشتر اونا نسبت به نمونه های لیتیومی نام برد و همچنین مناسب‌ برای تجهیزات و دستگاهای قابل حمل، ذخیره بیشتر، زمان شارژه بیشتر، اندازه کوچکتر. الابته این نوع باتری ها با توجه به جدید بودن ، بسیار گران هستند که البته این مشکل هم با توسعه بیشتر این باتری ها رفع خواهد شد.(جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این باتری ها به مقاله باتری های جامد جایگزینی مناسب برای باتری های لیتیومی مراجعه کنید.)

منبع :Lithium-ion batteries in smartphones emit more than 100 toxic gases, say researchers

نویسنده : علیرضا (araf)
منبع : انجمن حرفه ای های فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع دارای اشکال اخلاقی می باشد


برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید