درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

وای فای با مصرف انرژی کمتر و سرعت بالاتر

0 نظرات
16 بازدیدها


Image

فناوری بی سیم وای فای passive Wi-Fi


فناوری وای-فای (Wi-Fi)، ارتباطی با قدرتی بیشتر از بلوتوث ایجاد می‌ کند. ارتباط وای-فای بر پایه ارتباط شبکه اینترنت به صورت بی‌سیم است که همین امر باعث محبوبیت آن شده. با استفاده از این تکنولوژی به راحتی در هر مکانی می توان از طریق به اینترنت متصل شد. استاندارد اصلی وای-فای IEEE802.11b است با حداکثر سرعت انتقال اطلاعات ۱۱Mbps که از فرکانس رادیویی ۲۴ گیگاهرتز استفاده می‌کند. البته در استاندارد ۸۰۲٫۱۱n سرعت انتقال تا ۲۰۰Mbps افزایش می‌ یابد. افزایش سرعت در ۸۰۲٫۱۱n به دلیل استفاده از سیستم‌های چند آنتنه (MIMO)، استفاده هم‌زمان از دو محدوده فرکانسی ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز و تکنیک‌های Medium Access-MAC است. برد وای-فای در حدود ۲۰ متر است.(|ویکی پدیا::https:fa.wikipedia.orgwiki/%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C|).
Image

اما محققین دانشگاه واشنگتن(UW) با باز طراحی عملکرد سیگنالهای رادیویی، روشی را یافتند که در آن اتصال به وای فای حتی انرژی کمتر از اتصال بلوتوث را لازم دارد. این فناوری Passive Wi-Fi نام دارد، که مصرف انرژی در آن 1000 بار کمتر از اتصالات معمولی مانند Bluetooth Low Energy و Zigbee است و حتی در یک در یک عملکرد بهینه تا 10,000 بار نیز می تواند کاهش مصرف انرژی داشته باشد.در این روش با جداسازی دو قسمت دیجتال و آنالوگ در اتصالات رادیویی موفق به این فناوری شدند.
Image

در ابتدا یک دستگاه به دیوار متصل میشود که امواج آنالوگ را به سنسورهای passive Wi-Fi ارسال می کند که این سنسورها برای اجرا عملاً به هیچ انرژی نیاز ندارند. سپس سنسورها امواج را دریافت می کنند و توسط یک سوئیچ دیجیتال آنها را بازتاب میکنند که WiFi Packet نامیده میشوند. این بسته های خروجی در نرخ بیت 11 مگا بیت بر ثانیه به سمت دستگاه هایی مانند موبایل، روترها و غیره انتشار میابند. ( در آزمایشهای انجام شده، اتصالات تا 100 فوت هم برای ارتباط بین سنسورها و دستگاه ها برقرار بوده) .

منبع : Bringing Low Power to Wi-Fi Transmissions
مرجع : techmix.ir

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow