درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

حمله هکرها به بانک های عربستان

0 نظرات
2 بازدیدها

Image

حمله به بانک های کشور عربستان


اخبار حاکی از این است که در ماه های اخیر، حمله ای منتسب به بدافزار شامون به قسمتهایی از شبکه‌ رایانه‌ای عربستان صورت گرفته است. بدافزار شامون بدافزاریست که در حمله سایبری مخرب سال 2012 به شرکت سعودی آرامکو مورد استفاده قرار گرفت و 35 هزار رایانه این شرکت نفتی را در عرض چند ساعت نابود کرد.
این بدافزار اخیرا موجب آسیب رسانی به سیستم‌های بانک مرکزی کشور عربستان شده و اختلالاتی را در رایانه ها و شبکه های این بانک ها ایجاد کرده است. البته مسئولین بانک مرکزی عربستان اعلام کرده اند که عملیات نفوذی به حساب ها صورت نگرفته و همه چی امن و امانه و طبق گفته های آنها تمهیدات لازم برای محافظت از سیستم‌هایشان در مقابل تهدیدات سایبری صورت گرفته است.
البته منابع مدعی شده اند که این حمله به قصد نفوذ به حداقل 8 نهاد دولتی از قبیل بخش مالی و حمل و نقل این کشور بوده است.
اهمیت این خبر با توجه به اینکه مربوط به دو ماه گذشتست، حاکی از این است که لزوم داشتن ارتش سایبری پیشاپیش اهمیت خودشو نشون می ده و اینکه کشورها بدون اینکه رودررو و با هزینه ای بالا به جنگ هم بروند. بدون اینکه شناسایی شوند و با کمترین هزینه بیشترین خسارت ها را به هم وارد می کنند.(جنگ سایبری و ارتش سایبری) بطور نمونه در مقاله مربوط به ویروس استاکس ملاحظه خواهید کرد که چطور دولتها از یک بدافزار برای تخریب تجهیزات و صنعت یک کشور اقدام می کنند.

منبع : Saudi Central Bank Systems Said to Be Struck by Iran Malware

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow