درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

بدافزار Speake(a)r (جاسوسی از هدفون)

تاریخ 28 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 163
بدافزار Speake(a)r (جاسوسی از هدفون)

تبدیل هدفون به میکروفون جهت جاسوسی


متخصصین دانشگاه Ben Guirion موفق به ایجاد بدافزاری شده اند که امکان جاسوسی و شنود از هدفون ها را فراهم می کند. این بدافزار، که Speake(a)r نام‌گذاری شده و توانایی آن را خواهد داشت تا هدفون های معمولی را به یک ابزار میکروفون جهت شنود و ضبط مکالمات تبدیل کند. تبدیل هدفون به میکروفن، روش جدیدی نیست، اما در این بدافزاری که محققان این داشگاه ابداع کرده اند، با تغییر بر روی کانال خروجی کارت صدای رایانه به یک سیگنال داخلی و سپس ضبط کردن صدا بدون نیاز به کانال میکروفن اختصاصی از فاصله ۲۰ فوتی است.
بدافزار Speake(a)r (جاسوسی از هدفون)

از جمله ویژگیهای دیگر این بدافزار، توانایی ضبط صدا را حتی با خاموش بودن میکروفن و جدا بودن آن از کامپیوتر خواهد داشت. طبق گفته های Mordechai Guri (تصویر زیر) رئیس این گروه تحقیقاتی، مردم به این گونه از آسیب‌پذیری ها که امکان شنود و ضبط مکالمات آنها حتی با جدا بودن میکروفن از کامپیوتر امکان پذیر است توجه نمی کنند.
بدافزار Speake(a)r (جاسوسی از هدفون)

این حمله توسط ویژگی کمتر شناخته شده چیپ‌های codec صدای Realtek است که در حقیقت خروجی کانال کامپیوتر را به‌عنوان یک کانال داخلی به صورت مخفیانه، retask می‌کند.ازآنجایی‌که چیپ‌های RealTek امروزه توسط بیشتر سیستم‌ها اضافه می‌شود، حمله Speake(a)r عملاً بر روی هر کامپیوتری و بیشتر لپ‌تاپ‌ها قابل اجراست (دارای سیستم‌عامل ویندوز یا Mac).قابل توجه اینکه، این آسیب پذیری به راحتی قابل حل نیست و تنها راهکار آن طراحی مجدد چیپ های مربوطه و جایگزینی آنهاست که عملا کار غیر ممکنی ست.

منابع اصلی :
مرجع :مرکز آپای امیرکبیر

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید