درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   علیرضا
   امتیاز: 62623
   رتبه:14
   0
   568
   27
   407
   کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   دانشگاه ها هدف جدید باج افزارها

   تاریخ 23 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 96
   دانشگاه ها هدف جدید باج افزارها

   باج افزارها و حمله به دانشگاه ها و مدارس


   به نظر نمی رسه که مدارس، سوژ ه های مناسبی برای حملات هکرها و بدافزارها باشه ولی ظاهرا مثل اینکه هر چیزی که به اینترنت متصل است و شامل داده های شخصیست در خطر است و فرصتیست برای مجرمان سایبری که با غنیمت گرفتن این اطلاعات، مسئولان دانشگاه و یا مدارس را مجبور به پرداخت باج کنند. دانشگاه ایالتی میشیگان از جمله دانشگاه هایی است که مورد اینگونه حملات قرار گرفته و هکرها با نفوذ به سیستم‌های امنیتی دانشگاه موفق به سرقت اطلاعات کاربران آن شدند.
   در تاریخ 13th نوامبر، یک مهاجم ناشناخته (یا مهاجمان) موفق به دسترسی غیر مجاز به یک پایگاه داده MSU که پرونده 400.000 دانشجویان کنونی و قبلی آن بود شدند و از این طریق موفق به دستیابی به اطلاعات شخصی دانشجویان از قبیل شماره امنیت اجتماعی، شماره ID دانش آموز، و تاریخ تولد و .. شدند.
   دانشگاه اعلام کرده که فقط داده های 449 از نزدیک به نیم میلیون دانشجو در معرض خطر قرار گرفته و ممکن است به دست هکرها افتاده باشد.
   دانشگاه ها هدف جدید باج افزارها

   اواخر ماه مه سال جاری هم در طی حمله هکرها به دانشگاه کلگری، داده های پژوهشی مهمی از این دانشگاه رمزگذاری شد و نهایت اینکه پس از مدت ها تلاش بی ثمر، مجبور به پرداخت باج 15،000 دلاری به باج گیرها شدند.
   نتیجه اینکه :
   باح گیرها در کمین هستند و خوشبختانه اینکه کشور ما کمتر در معرض هکرها و باج گیرها قرار دارد، به این علت که باج گیرها در مکانهایی سکونت دارند که موفق به دریافت پول شان شوند(با اینکه توصیه می شود که به جهت شیوع پیدا نکردن آنها، باجی به آنها پرداخت نشود ولی در برخی موارد قربانی ها، راهی ندارند جز اینکه برای دستیابی به اطلاعتشون باج مربوطرو پرداخت کنند ) ولی متاسفانه برای ما از این جهت که بودن در فضای اینترنت یعنی در معرض باج افزارها بودن و در صورت قربانی شدن ، از این لحاظ که امکان پرداخت وجود ندارد، راهی بجز از دست دادن اطلاعتمون نخواهیم داشت.پس باید بیشتر از همه کشورهای دیگه به این موضوع اهمیت بدیم و پیشگیری بهترین راه و تنها راه خواهد بود. (مقاله: تنها و تنها راه مقابله با با.....)

   مرجع : Michigan State University Hacked, Student Data Stolen

   لطفا نظرات خود را در ارتباط با این مقاله مطرح کنید.

   نویسنده : علیرضا(ARAF)
   منبع: ITPRO
   هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow