درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

شناسایی بیش از 5 میلیون حمله در فضای مجازی کشور

تاریخ 29 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 121
شناسایی بیش از 5 میلیون حمله در فضای مجازی کشور

طبق اعلام رئیس سازمان فناوری اطلاعات، مراکز آپای کشور که در حال حاضر تعداد آنها 22عدد می باشد، توانسته اند بیش از ۵ میلیون حمله در فضای مجازی شنا سایی و دفع کنند.(مهر) مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای (ماهر) معادل کلمه CERT (Computer emergency response team) است که در کشورهای دیگه جهت ارتقای امنیت کاربران و سازمان‏ها در فضای سایبری عمل می کنند و وظیفه رسیدگی و پاسخ به رخدادها و سوانح امنیتی در سیستم‏های کامپیوتری را دارد. تاریخچه تاسیس CERT بر می گردد به کرم رایانه ‏ای موریس در سال ۱۹۹۸ که توانست تعداد زیادی از کامپیوترهای متصل به اینترنت را آلوده کند و جرقه ای بود برای ایجاد اولین مرکز CERT دنیا در دانشگاه کارنگی ملون.
شناسایی بیش از 5 میلیون حمله در فضای مجازی کشور

و مراکز آپا مخفف واژه‏ های آگاهی ‏رسانی، پشتیبانی و امداد است که در امتداد وظایف مراکز ماهر فعالیت خود را آغاز کردند و در سطح ملی خوشه ای از عملیات را برای شبکه ملی اطلاعات انجام می دهند که در سراسر کشور در مراکز دانشگاهی احداث شده اند. (لیست مراکز آپای کشور) بطور مثال مرکز آپای شریف یک مرکز گوهر دانشگاهی که در زمینه پژوهش، آموزش و ارائه خدمات مرتبط با گوهر (وظایف مدیریت حوادث در سازمان‎ها به عنوان گروه‌های واکنش هماهنگ رخداد (گوهر) نامیده می‌شوند.) بوده و جزء اولین مراکز امداد امنیت رایانه‌ای در سطح کشور است و سابقه راه‌اندازی چندین گوهر سازمانی در مراکز و سازمان‌های حساس کشور را در کارنامه خود دارد.
شناسایی بیش از 5 میلیون حمله در فضای مجازی کشور

طبق گفته های رئیس سازمان فناوری اطلاعات، تعداد این مراکز که در نقاط دیگر کشور راه اندازی خواهند شد، اضافه خواهد شد و قرار است در یک ساختار ابری به هم متصل شوند.

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید