درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

اپل در عرصه تولید عینک های هوشمند

تاریخ 28 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 83
اپل در عرصه تولید عینک های هوشمند

واقعیت افزوده یا Augmented Reality ، محیطی است دیداری و شنیداری که برای نخستین بار در سال 1990 توسط توماس کادل ، یکی از کارمندان شرکت هواپیما سازی بوئینگ مطرح شد. واقعیت افزوده قادر است اطلاعاتی افزون بر آنچه از محیط پیرامون خود توسط حواس پنجگانه دریافت می‌كنیم، در اختیار ما قرار می‌دهد. این فناوری بسرعت در حال رشد و شکوفایی است و اکثر شرکتهای بزرگ فناوری اطلاعات در دنیا با اطلاع از کاربردها و توانایی های آن در عصر آینده، به سمت این فناوری در حال حرکت و سرمایه گذاری می کنند.در حال حاضر، واقعیت افزوده را می توان در دو نوع گوشی های هوشمند و عینکهای پوشیدنی می توان معرفی کرد.
اپل در عرصه تولید عینک های هوشمند

سیستم‌های واقعیت افزوده علاوه بر اینكه بصورت سه بعدی، محدوده دید كاربر را نمایش می دهد، محدوده ای هم را که قابل دیدن نیست مانند پشت سر، قابل دریافت می‌کند.
در سیستم واقعیت افزوده سه بخش اصلی وجود دارد:یکی، صفحه نمایشگری كه مقابل چشمان فرد قرار می‌گیرد. دوم، سیستمی كه موج رادیویی را ردیابی و تصاویر را صاف و قابل دیدن می‌كند و سوم سیستم پردازش در حین حركت.
اپل در عرصه تولید عینک های هوشمند

صفحه‌های نمایشگر فعلی قابلیت كنترل از طریق افكار انسانی را ندارند ولی در سیستم‌های جدید تلاش به افزودن این قابلیت شده است. این نمایشگرها شبیه عینك‌های اسكی هستند که در دو نوع عمده نمایشگر ویدئویی نازك و نمایشگر نوری نازك در حال حاضر وجود دارند. این نمایشگر ها مجهز به دوربین ویدئویی كوچكی هستند كه به قسمت بیرونی عینك متصل می‌شوند تا تصاویر محیط اطراف را ذخیره كنند و در قسمت داخلی نمایشگر، تصاویر ذخیره شده همراه با اطلاعات جانبی، برای كاربر پخش می‌شود. به عبارتی تصاویر محیط با اطلاعات گرافیكی مرتبط با آن منطبق شده و در برابر دیدگاه قرار می‌گیرد.این مسئله تا هنگامی كه كاربر به اطراف خود نگاه نمی کند، مشكلی ندارد ولی در صورتی كه كاربر سر خود را به اطراف تكان دهد، عمل انطباق تصاویر با اطلاعات، با تأخیری كوتاه انجام می‌شود كه كتوسط متخصصان در حال بررسی و رفع است.
اپل در عرصه تولید عینک های هوشمند

گوگل از جمله شرکتهایی بود که عینک هوشمند خود را با قابلیت واقعیت افزوده ایجاد کرد.
اپل هم بعنوان شرکتی بزرگ در حوزه سخت افزار و نرم افزار همانند گوگل ، تصمیم به طراحی و تولید عینک های واقعیت افزوده گرفته. شیشه های این عینک قابلیت افزودن اشیا و امکانات مجازی را به صحنه و محیط اطراف به صورت سه بعدی دارد و قرار است در سال 2018 عرضه شود، تیم کوک مدیر عامل اپل بر این اعتقاد هستند که فناوری واقعیت افزوده دارای قابلیت ها و توانایی های ببشتری نسبت به فناوری واقعیت مجازی هستند.
اپل در عرصه تولید عینک های هوشمند

این شرکت با عزم جدی در این حوزه و با همکاری شرکتهایی چون rimeSense، Metaio وFlyby سعی بر تولید محصولاتی متفاوت در این حوزه دارد.
اپل در عرصه تولید عینک های هوشمند


مرجع : Apple may be eyeing Google Glass-like wearable AR glasses
مرجع : Apple Acquires Augmented Reality SDK Developer Metaio
مرجع : This Could Be Apple’s Next Big Product

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع:ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید