درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

مایکروسافت، نوآورتر و شجاع تر از اپل

0 نظرات
7 بازدیدها

Image

مایکروسافت و تحولی نو


همه ما مایکروسافت رو بعنوان یک شرکت موفق و بزرگ نرم افزاری میشناسیم که با سیستم عامل ویندوز خود به عنوان یکه تازه سیستم عاملهای کاربران برای استفاده در رایانه های desktop و laptop ای محبوبیت خاصی را برای خود رقم زده و همین طور با عرضه برنامه های محبوب اداری، تجاری و خانگی همانند آفیس ، سرور و غیره بر این محبوبیت افزوده، اما در حوزه سخت افزار حرف چندانی برای گفتن نداشت. ورود گوشی های هوشمند، تبلت ها و دیگر سخت افزارهای قابل حمل شرکت های بزرگی همچون اپل، تا حدی کفه ترازو رو از سمت مایکروسافت سبکتر کرد، تا جائیکه مایکروسافت را به اجبار وادار به حضور در بازار گوشی های هوشمند کرد، که در این حوزه با وجود گوشی های هوشمند و قدرتمندی که دارای سابقه طولانی در این عرصه داشتند، حرف چندانی برای گفتن نداشت، از جمله گوشی های این شرکت، گوشی های لومیابود که چندان مورد استقبال قرار نگرفت.
Image

اما در حوزه لپ تاپ کمی وضعیت تغیر کرد. مایکروسافت با ارائه لپ تاپ های هیبریدی سرفیس نشان داد که در حوزه سخت افزار هم استعداد رشد و شکوفایی دارد، البته سعی کرد با تغییر دیدگاهی در ویندوز، سیستم عامل خود را منطبق با نیازهای گوشی های هوشمند ارتقاء دهد و این تفکر موجب ایجاد سیستم عامل ویندوز 10 شد و حال با این اوصاف، مایکروسافت مجدد بعنوان یکی از غولهای فناوری اطلاعات، هم در حوزه سخت افزار و هم نرم افزار خودنمایی کرد.
Image

مایکروسافت با ارائه کامپیوتری با قاب آلومینیومی سرفیس استودیو با مشخصات زیر خود را بعنوان رقیبی جدی در این حوزه معرفی کرد.
  • مانیتور 28 اینچی و دقت 4500 در 3000 پیکسل با شفافیت فوق العاده 13.5 میلیون پیکسل (nvidia)
  • پردازنده core i5 یا i7
  • حافظه 32 گیگابایت
  • ضخامت 13 میلمیمتر
در حوزه کلود هم با وجود غولهای این حوزه مانند Amazon Web Services عرضه اندام کرده.
ونتیجه اینکه باید منتظر باشیم ، مایکروسافت رو با ترکیبی از مهارتهای جدید در حوزه سخت افزار، سیستم عامل و سرویس هایی چون کلود در سالهای بعد ببینیم.

شما چی فکر می کنید؟


مرجع : Microsoft Surface Studio review: a beautiful invader of Apple's base


نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع:ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow