درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
مهدی زندیه وکیلی
امتیاز: 51
رتبه:1210
0
5
0
3
مهندس نرم افزار مدیریت IT مدیریت دانش پروفایل کاربر

انتقاد مقامات تایوانی از وضوح نقشه اپل در پایگاههای نظامی

تاریخ 79 ماه قبل
نظرات 5
بازدیدها 97
نقشه اپل پس از آنکه برای عدم وضوح کافی و اشتباهات بسیار به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، اکنون با درخواست دولت تایوان برای تارکردن قسمتهایی که اسرار نظامی را فاش می کند رو به رو شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، درحالیکه شرکت اپل پس از آنکه برای کیفیت ضعیف نقشه و جابه جا شدن اماکن، منطقه ها و حتی پلها و جاده ها از سوی کاربران به شدت مورد انتقاد گرفته بود، مقامات تایوانی نقشه را بسیار واضح تلقی کرده و از اپل خواستند تصاویر ماهواره ای را که تأسیسات نظامی حساس را نشان می دهد و آزادانه در اختیار کاربرانی که سیستم عامل iOS خود به ارتقا داده اند قرار گرفته است.

بخشی از شهر سینچو در تایوان که در نقشه اپل مشخص شده، دربرگیرنده یک پایگاه سری است.

پس از انتقادات مطرح شده به نقشه اپل، تیم کوک مدیر اجرایی اپل مجبور به یک عذرخواهی عمومی برای اشتباهات این نرم افزار شد و سایت این شرکت دیگر نقشه مشکل دار اپل را زیباترین و قدرتمندترین سرویس نقشه توصیف نمی کند.

انتقاد مقامات تایوانی از وضوح نقشه اپل در پایگاههای نظامی


پس از انتشار یک تصویرماهواره ای از آی فن 5 توسط روزنامه لیبرتی تایمز وزیر دفاع تایوان نسبت به نشان دادن یک رادار دوربرد فوق سری در شمالی شهر سینچو واکنش نشان داد.

سخنگوی این وزارتخانه اظهار داشت: از نظر قانونی هیچ کاری نمی توانیم برای گرفتن این تصاویر توسط ماهواره های تجاری انجام دهیم. اما ما از اپل می خواهیم که وضوح تصویر را در این تصاویر ماهواره ای کم کند تا تأسیسات محرمانه نظامی به طور کامل مشخص نشوند، درست همان درخواستی که پیشتر برای تصاویر گوگل هم مطرح شده بود.

تاکنون اپل درخواست رسمی در این رابطه دریافت نکرده است.

پایگاه سینچو دربرگیرنده یک رادار دوربرد مدرن است که در سال 2003 از آمریکا خریداری شده است. انتظار می رفت که ساخت این رادار تا پایان سال جاری به اتمام برسد. این رادار می تواند موشکهایی را که در شمال غرب چین پرتاب می شوند را شناسایی کند. این رادار با هزینه 1.23 میلیارد دلاری با هدف ارائه هشدار در صورت حمله طراحی شده است.
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید