درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
علیرضا
امتیاز: 62433
رتبه:13
0
568
27
406
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate پروفایل کاربر

واگذاری اینترنت به سازمان ملل

تاریخ 30 ماه قبل
نظرات 1
بازدیدها 111

واگذاری اینترنت به سازمان ملل

از دیروز 1 اکتبر 2016، قرارداد بین شرکت اینترنتی (ICANN) و ایالات متحده (NTIA) برقرار و طی آن انجام فعالیت های آیانا (IANA) به طور رسمی از ایالات متحده منقضی شد و به سازمان مللل منتقل شد.
استفان کروکر رئیس بورد آیکان گفت ۱۸ سال پیش این انتقال پیش‌بینی‌شده بود اما امروز تحقق یافت. آمریکا از سال ۱۹۸۸ مدیریت آیکان را بر عهده داشت.
ICANN یک نقش مهم در اکوسیستم اینترنت ایفا می کند. برای بیش از 15 سال، ICANN در هماهنگی با سایر نهادهای فنی مانند نیروی ضربت مهندسی اینترنت، اینترنت ثبت منطقه، سطح بالا ثبت دامنه و بسیاری دیگر کار کرده است.
در فصل آخر روند خصوصی سازی در سال 2014 آغاز شد، زمانی NTIA از ICANN برای تشکیل یک جامعه چندجانبه جهانی، متشکل از نمایندگان بخش خصوصی، کارشناسان فنی، دانشگاهیان، جامعه مدنی، دولت و کاربران نهایی اینترنت و ارائه پیشنهادهای از قبیل افزایش مکانیسم های پاسخگویی ICANN درخواست کرد.
بسته طرح های پیشنهادی توسعه یافته توسط جامعه جهانی توسط NTIA در مارس 2014 به NTIA،تسلیم شدو ICANN و گروه های ذینفع مختلف آن به طور خستگی ناپذیری کار کردند کهاطمینان حاصل شود که تمام وظایف اجرای لازم تکمیل شده است، به طوری که قرارداد IANA می تواند در 2016 سپتامبر 30 به پایان می رسد.
پیشنهادات مدل چندجانبه موجود، ICANN را تقویت و نیز در افزایش پاسخگویی ICANN موثر است .

منبع

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • با سپاس

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید