درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

!!! بدافزار سرقت کارت (ATM)

0 نظرات
7 بازدیدها

Image

بدافزار سرقت کارت (ATM)

این بدافزار قادر است به محض ورود کارت بانکی کاربر داخل دستگاه ATM ، تمامی اطلاعات بر روی تراشه الکترونیکی روی آن را برداشته و حتی تا مواردی خود کارت را دیگر به کاربر پس نمی دهد.
ااین بد افزار توسط طراحانش در پایگاه داده سایت VIRUSTOTAL بارگذاری شده بود تا مورد بررسی قرار گرفته و وضعیت آن توسط سایت مورد ارزیابی قرار گیرد که نمونه آن توسط گروهی رصد و شناسایی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
طبق بررسی های انجام شده بر روی نمونه برداشته شده از سایت ویروس توتال و تجزیه و تحلیل آن، این نتیجه حاصل شد که بدافزار مربوطه دارای قابلیت هایی بیشتر از انواع بدافزارهای مشابه خود در این حوزه (دستگاه ها ی خودپرداز) بوده و توانایی های خاصی دارد بصورتیکه می تواند کلیه‌ی داده‌های کارت‌های اعتباری و نیز اطلاعات تراشه‌ی کارت را خوانده و همچنین کارت قرار داده شده در دستگاه را نیز سرقت و کنترل کند و آن را به کاربر پس ندهد و حتی تا مواردی درب های خودپرداز را قفل و مانع از ورود کارت دیگری شود.
یکی از ویژگی های این بد افزار این است که با توجه به اینکه بر روی XFS Manager قرار می گیرد و این XFS یک میان افزار مستقل از سخت افزار است و به همین لحاظ قابلیت اجرا بر روی انواع خود پرداز را انجام امور خرابکارانه خود دارد.

منبع 1: fireeye.com
منبع 2: http://securityaffairs.co
منبع 3:securityweek.com
منبع داخلی

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow