درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

ادعای مایکروسافت در عملکرد بهتر در بهره وری انرژی

0 نظرات
18 بازدیدها

Image

ادعای مایکروسافت در عملکرد بهتر در بهره وری انرژی


زمانی رقابت شرکت‌ها تنها بر سر سرعت مرورگرهای خود در اجرای برنامه های JavaScript نسبت به رقبای خود بود. اما اکنون توسعه دهندگان تمرکز خود را بر روی افزایش بهره‌وری مرورگرها از انرژی صرف می‌کنند و دلیل آن این است که کاربران بسیاری وب‌گردی‌های خود را در دستگاه‌هایی مانند لپ‌تاپ انجام می‌دهند.
مایکروسافت قبلا اعلام کرده بود مرورگر اج از لحاظ بهره‌وری انرژی عملکرد بهتری نسبت به کروم، فایرفاکس و اپراو... دارد. به گفته‌ی مایکروسافت، مرورگر اج نسبت به رقبای دیگر خود (شامل مرورگر اپرا در حین فعال بودن قابلیت energy-saving آن)، عملکرد بهتری دارد.همچنین اعلام کرد که عملکرد نسخه‌ی جدید اج از لحاظ پردازش صفحات، تا ۱۲ درصد بیشتر شده است.

عملکرد مرورگر اج
مایکروسافت می‌گوید که مرورگر اج در مقیاسه با دیگر مرورگرها،بین ۲۳ تا ۶۹ درصد طول عمر باتری لپ‌تاپ را بهبود بخشد. بعد از مایکروسافت و مرورگز اج ، مرورگر کروم با توجه به آپدیت‌های اخیر در ارتباط بهره‌وری نسبت به اپرا و فایرفاکس عملکرد بهتری دارد. در یکی از تست‌های مایکروسافت که نشان‌دهنده‌ی طول عمر باتری لپ‌تاپ بود عملکرد اج در حدود ۶۲ درصد بهتر از فایرفاکس بود.
کد منبع تستی که مایکروسافت در آزمایش‌های خود به کار برده ، در وب‌سایت گیت‌هاب در دسترس است(available on GitHub).
البته مایکروسافت عملکرد مرورگرها را تنها در ویندوز ۱۰ بررسی کرده، بنابراین داده‌های جمع‌آوری شده، شامل عملکرد مرورگر سافاری اپل نیست.

منبع

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow