درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امید حسین زاده
امتیاز: 0
رتبه:3234
0
1
0
0
در جواني مستي، در پيري سستي، پس کي خداپرستي ؟! پروفایل کاربر

هشدار : ارسال شدن ویروس از طریق ایمیل

تاریخ 81 ماه قبل
نظرات 9
بازدیدها 767
یکی از روش های انتشار ویروس های رایانه ای استفاده از ایمیل افرادی است که از نظر شما دوست و آشنا هستند ، اما اینگونه ایمیل ها که معمولا دارای شناسه خاصب نبوده و صرفا برای انتشار ویروس مورد نظر ارسال می شوند دارای شناسه های خاصی می باشند که می توان آنها را براحتی شناسایی کرد . اخیرا ویروس های رایانه ای در قالب ارسال ایمیل به عنوان فردی آشنا از شما درخواست باز کردن ایمیل را میکنند و درخواستی مبنی بر کلیک کردن بر روی لینک و یا آدرس وب سایت خاصی را میکنند که حاوی کدهای مخرب ویروس می باشد.

انتشار ویروس از طریق ایمیل


اینگونه ایمیل ها در قالب ایمیل های تبلیغاتی برای افرا ارسال می شوند و سعی می کندد افراد را برای کلیک کردن بر روی لینک مورد نظر تشویق کنند . اخیراً ایمیل هاي حاوي لینک های تبلیغاتی از طریق ایمیل شخصی افراد به آدرس های موجود در آن ایمیل ارسال می شود. از آنجا که این لینک های تبلیغاتی بعضا غیراخلاقی و اكثرا ویروسی هستند، از كليك روي لينك هر گونه ایمیلی که در آن فقط يك لینک (بدون هرگونه پیامی) برای شما ارسال شده خودداری نمائید، حتی اگر ايميل از طرف صميمي ترين دوست يا همكار شما ارسال شده باشد.

به گزارش : امید حسین زاده
خبرگزاری وب سایت توسینسو
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • پیشنهاد : بطور کلی از باز کردن ایمیل های ناشناس و بدون عنوان از افراد ناشناس و یا حتی شناخته شده که مطمئن نیستید که محتویات ممکن است چه چیزی باشد خودداری کنید ، از دوستان خود بخواهید حتما برای ایمیل های خود عنوان مناسب تهیه کنند در غیر اینصورت ایمیل آنها را باز نکنید .
 • پیشنهاد : در صورت دریافت اینگونه ایمیل ها بلافاصله آنها را در پوشه Spam و یا Junk خود قرار دهید بدون اینکه آنها را باز کنید ، معمولا از طریق اینگونه لینک ها که از طرف هکر ها یا اسپمر ها ارسال می شود حملاتی از نوع Cross Site Scripting که بر روی کامپیوتر شما نیز ممکن است انجام شود بروز میکند . با قرار دادن اینگونه ایمیل ها در پوشه Spam و یا Junk در مرحله بعدی نیز بصورت خودکار سیستم سرور ایمیل آنها را به سمت پوشه Spam هدایت میکند.
 • پیشنهاد : در هنگام ارسال شدن لینک وب سایت ها در قالب ایمیل حتما به دقت آدرس URL را چک کنید که با وب سایت اصلی مطابقت داشته باشد ، برای مثال www2.yahoo.com یک وب سایت تقلبی است و شما بایستی به این نکنه توجه کنید که وب سایت اصلی www.yahoo.com است .
 • پیشنهاد : از آنتی ویروس هایی استفاده کنید که قابلیت Web Shield یا Web Protection و یا Mail Scanner را در خود دارا هستند ، در انتخاب آنتی ویروس خود به آنتی ایکس بودن آن توجه کنید .
 • این قابلیتهایی که اینجا نام بردین در مورد آنتی ویروس و چی جوری میشه بررسی کرد؟

  منظور از آنتی ایکس بودن آنتی ویروس چی هست؟
 • به لینک زیر رمراجعه کنید :

 • جواب سوالمو به طور کامل نگرفتم.

  من میخوام بدونم توی خود page تنظیمات و اسکن آنتی ویروس آیا میشه این قابلیتها رو بررسی کرد؟
  مثلا اینکه این آنتی ویروسی که من الان روی سیستمم دارم آیا قابلیت mail scanner رو داره یا نه؟
  یا باید توی قسمت معرفی آنتی ویروس این قابلیتها رو بررسی کنیم.

 • قطعا خود آنتی ویروسی که استفاده می کنید ، نوع و ورژنش مشخصه ، میتونید وارد وب سایت سازندش بشید و در قسمت Features امکاناتی که این آنتی ویروس به شما ارائه میده رو چک کنید. البته اگر آنتی ویروس ماژولار باشه میتونه ماژول هاشو جدا جدا بفروشه !
 • بهتر است Spam ها اصلا باز نشود.
  spam ایمیلی است که هدف اصلی اش برای تبلیغات یک محصول و یا .... جهت کاربران ارسال می گردد

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید