درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
سعید صغیر شمس آبادی
امتیاز: 44067
رتبه:17
4
73
143
927
سعید صغیر شمس آبادی ، کارشناس سیستم عامل های سرور و سرویس های مبتنی بر مایکروسافت ، گرافیست و علاقه مند به مجازی سازی ، لینوکس و Open Source ، علاقه مند به کار تیمی و ... پروفایل کاربر

استفاده از درب‌ فاضلابها به عنوان شارژر بیسیم در شهر نیویورک

تاریخ 66 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 62
استفاده از درب‌ فاضلابها به عنوان شارژر بیسیم در شهر نیویورک

شرکت Hevo Power تصمیم دارد با ترکیب شارژرهای بیسیم با درهای فاضلاب که در همه شهر ها هم وجود دارند این فناوری را به تمام خیابهای شهر گسترش دهد . مدیر عامل Hevo Power آقای Jeremy McCool در این رابطه میگوید :
من در حال قدم زدن در خیابان بودم و به روشهای انتقال انرژی بیسیم فکر می‌کردم تا اینکه ناگهان چشمم به در فاضلابی افتاد که درست جلوی من قرار داشت . همان لحظه بود که فهمیدم این بلیت برنده است!!! در آنجا هیچ سیم و لوله در کار نیست و کاملا هم بی خطر است ضمنا هر چیزی را می‌توان در زیر آن قرار داد.
نتیجه این ایده سامانه ای هست که شرکت Hevo تصمیم دارد تا سال 2014 در قسمتهایی از شهر نیویورک ایجاد کند ، این سامانه با استفاده از روش القایی معمول که در شارژرهای تبلت و گوشی های هوشمند به کار میرود ، از روش تشدید (Resonance) برای شارژ کردن دستگاهها استفاده میکند همان سیستمی که در خودروی نیسان نیز از آن استفاده میکند.
سامانه Hevo از سه قسمت تشکیل شده :
  • فرستنده انرژی : که میتواند در زیر خیابان قرار گیرد.
  • گیرنده : که در زیر سایل نقلیه قرار میگیرد و به باتری متصل است
  • یک اپ گوشیهای هوشمند : که به راننده این امکان رامیدهد که بتواند گوشی خود را به منبع انرژی متصل کند
سیستم Hevo قادر است برق 220 ولتی را با توان 10 کیلو وات منتقل کند ، به گفته مدیر عامل این شرکت سامانه ی آنها میتواند توان بالاتری را منتقل کند اما فعلا تمرکز این شرکت روی دستگاههای کوچکتری هست که بیشتر برای مسافرتهای درون شهری مناسب هستند ، هرچند این شرکت در حال حاضر نیز در حال مذاکره با شرکتهای دیگر در جهت استفاده از این فناوری در مقیاس بزرگتر و برای خودروهای بزرگتر هست .
استفاده از درب‌ فاضلابها به عنوان شارژر بیسیم در شهر نیویورک

در حال حاضر سیستم Hevo قادر بوده برق ۲۲۰ ولتی را با توان ۱۰ کیلو وات منتقل کند به گفته‌ مدیر عامل شرکت Hevo سامانه‌ی آنها میتواند توانهای بالاتری را هم منتقل کند ولی در حال حاضر تمرکز این شرکت روی دستگاههای کوچکتری هست که بیشتر برای مسافرتهای درون شهری مناسب هست . هر چند این شرکت در حال حاضر در حال مذاکره با شرکت‌های دیگر برای استفاده ازاین فناوری در مقیاس بزرگتر و برای خودروهای بزرگتر است .

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید