درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محبوبه   همتی
امتیاز: 493
رتبه:469
0
9
0
107
كارشناس نرم افزار، كارشناس شبكه هاي مايكروسافتي پروفایل کاربر

ویدیوهای پیشنهادی

خرید ایده‌ی گفتگوی انسان و کامپیوتر به زبان طبیعی و توسط کمپانی یاهو

تاریخ 61 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 83
تو مقدمه ی خبر بگم که هروقت تو واحدهای درسی مجبور می شدم یه‌سری از زبانهای سطح پایین مث زبان ماشین رو یاد بگیرم و می دیدم که مثلا یه دستور محاسباتی ساده رو با سی‌شارپ راحت میشه نوشت ولی با اسمبلی باید کلی لقمه رو بچرخونی و به فکر تمام اعضا و جوارح پردازنده‌ی مرکزی با همه ی ثَبات ها و فلیپ فلاپ ها و داستاناش باشی که به فرض بتونی a رو با b جمع کنی بریزی تو c، اونوقت بود که به قول آقوی همساده می گفتم خدایا چرا من آخه چرا من!؟ :D

خرید ایده‌ی گفتگوی انسان و کامپیوتر به زبان طبیعی و  توسط کمپانی یاهو


حالا این خبر که با هم می‌خونیم شاید ارتباط مستقیمی با زبانهای برنامه‌نویسی نداشته باشه! اما صحبت از زبان انسان و فهم راحت تر اون توسط ماشین ها می کنه، و اینکه یه شرکتی سالهاست با یه startup ( گروهي كه تلاش مي كند يك ايده را به يك محصول تبديل كند و يك شركت بوجود آورد) به نام skyphrase توی آزمایشگاهاشون دارن با روش های مبتنی بر natural language سعی می کنن به رویای آقوی همساده واقعیت ببخشن و کاری کنن کامپیوتر راحتتر و سریع‌تر نیازها و خواسته های انسانها رو درک و جستجو کنه. حالا خانم مریسا میر یکی از مدیران اسبق گوگل و مدیر اجرایی کنونی شرکت یاهو از زمانیکه گوگل را به قصد یاهو ترک کرده،کمر همت به ایجاد تغییر و تحولات اساسی و جاه‌طلبانه در ارائه‌ی سرویس های متنوع به خیل کاربران یاهو بسته و قصد داره که این ایده ی نوین رو هم درو کنه!

حالا بشنوید از سایت اسکای فریز در مورد معامله‌ی تجاری-الکترونیک‌شون با کمپانی خانم مریسا میر:

"«یاهو را شرکتی یافتیم که نه تنها بینشی یکسان با ما دارد، بلکه مجموعه ای غنی از اطلاعات و سرویس ها را در اختیار انبوه کاربرانش قرار می دهد. از پیوستن به آزمایشگاه های یاهو خوشحال هستیم و کار روی بینش مشترکمان برای توانمندسازی کامپیوترها در زمینه درک زبان و امیال طبیعی انسان را ادامه خواهیم داد.»

منبع:
http://techcrunch.com/2013/12/02/yahoo-acquires-skyphrase
http://skyphrase.com
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید