درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   محبوبه  همتی
   امتیاز: 9153
   رتبه:172
   0
   9
   0
   105
   كارشناس نرم افزار، كارشناس شبكه هاي مايكروسافتي پروفایل کاربر
   دوره های مرتبط

   خرید ایده‌ی گفتگوی انسان و کامپیوتر به زبان طبیعی و توسط کمپانی یاهو

   تاریخ 57 ماه قبل
   نظرات 0
   بازدیدها 58
   تو مقدمه ی خبر بگم که هروقت تو واحدهای درسی مجبور می شدم یه‌سری از زبانهای سطح پایین مث زبان ماشین رو یاد بگیرم و می دیدم که مثلا یه دستور محاسباتی ساده رو با سی‌شارپ راحت میشه نوشت ولی با اسمبلی باید کلی لقمه رو بچرخونی و به فکر تمام اعضا و جوارح پردازنده‌ی مرکزی با همه ی ثَبات ها و فلیپ فلاپ ها و داستاناش باشی که به فرض بتونی a رو با b جمع کنی بریزی تو c، اونوقت بود که به قول آقوی همساده می گفتم خدایا چرا من آخه چرا من!؟ :D

   خرید ایده‌ی گفتگوی انسان و کامپیوتر به زبان طبیعی و توسط کمپانی یاهو


   حالا این خبر که با هم می‌خونیم شاید ارتباط مستقیمی با زبانهای برنامه‌نویسی نداشته باشه! اما صحبت از زبان انسان و فهم راحت تر اون توسط ماشین ها می کنه، و اینکه یه شرکتی سالهاست با یه startup ( گروهي كه تلاش مي كند يك ايده را به يك محصول تبديل كند و يك شركت بوجود آورد) به نام skyphrase توی آزمایشگاهاشون دارن با روش های مبتنی بر natural language سعی می کنن به رویای آقوی همساده واقعیت ببخشن و کاری کنن کامپیوتر راحتتر و سریع‌تر نیازها و خواسته های انسانها رو درک و جستجو کنه. حالا خانم مریسا میر یکی از مدیران اسبق گوگل و مدیر اجرایی کنونی شرکت یاهو از زمانیکه گوگل را به قصد یاهو ترک کرده،کمر همت به ایجاد تغییر و تحولات اساسی و جاه‌طلبانه در ارائه‌ی سرویس های متنوع به خیل کاربران یاهو بسته و قصد داره که این ایده ی نوین رو هم درو کنه!

   حالا بشنوید از سایت اسکای فریز در مورد معامله‌ی تجاری-الکترونیک‌شون با کمپانی خانم مریسا میر:

   "«یاهو را شرکتی یافتیم که نه تنها بینشی یکسان با ما دارد، بلکه مجموعه ای غنی از اطلاعات و سرویس ها را در اختیار انبوه کاربرانش قرار می دهد. از پیوستن به آزمایشگاه های یاهو خوشحال هستیم و کار روی بینش مشترکمان برای توانمندسازی کامپیوترها در زمینه درک زبان و امیال طبیعی انسان را ادامه خواهیم داد.»

   منبع:
   http://techcrunch.com/2013/12/02/yahoo-acquires-skyphrase
   http://skyphrase.com
   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow